Van de redactie Wonen en werken in Bloemendaal is op zich al een feest, maar er zijn momenten dat het er nog feestelijker toegaat dan anders, bijvoorbeeld tijdens de Open Monumentendagen op 9 en 10 september wanneer zoals gebruikelijk een aantal monumenten haar deuren voor u openstellen. Werd voorheen vrij vaak ook nog specifieke aandacht gegeven aan het thema dat voor deze monumentendagen landelijk gold, dit jaar geschiedt dit in beperkte mate. Een groot deel van ons tijdschrift is wel op dit thema, Feest!, gericht. Zo vindt u in deze aflevering een uitgebreid fotoalbum vol met herinneringen aan vrolijke en gedenkwaardige momenten in Bloemendaal. U treft er opnamen van uiteenlopende festiviteiten, zoals Oranjefeesten, de intocht van Sinterklaas, jaarmarkten, voorstellingen en ontvangsten in openluchttheater Caprera, boomfeesten, feestelijke openingen, de jamboree van 1937 en ander feestelijk vermaak. Graag vragen wij uw aandacht voor het Muzenforum dat al zestig jaar lang concerten van hoog niveau organiseert en Bloemendaal letterlijk tot een luisterrijke omgeving maakt. En dan was er ook nog, lang geleden, Lou Bandy die met zijn muziek zoveel vrolijkheid bracht. De gelegenheid die bij uitstek uitnodigt om zich feestelijk te presenteren is een trouwpar tij. Een korte historische impressie wordt gewijd aan bruidskleding. De uitstapjes van Haarlemse weeskinderen naar Caroline-duin aan de Zeeweg in Overveen hebben dierbare herinneringen opgeleverd ze mocht dan vies en zanderig uit de duinen terugkomen na een dagje buitenspelen, voor Miep den Oude is het een schone souvenir. Dat Bloemendaal veel plekken kent die zich uitstekend lenen om buiten te zijn en daar te genieten van lekker eten en drin ken, behoeft geen toelichting. Een viertal reeds lang in deze contreien bekende etablissementen heeft recentelijk een ingrij pende verandering ondergaan. Die veranderingen zijn tamelijk veelomvattend en lopen uiteen van restauratie tot verbou wing en herinrichting, een revitalisering die beoogt om, met behoud van traditie, beter in te kunnen spelen op eigentijdse behoeften. Een feestelijke kortingsbon moge voor u dienen als verrassing. Joan Jalink, Caroline Le Poole, Christine van Meer en Peter de Natris Met dank aan Hans Scheffer. Ter ondersteuning van de secretaris zoekt het bestuur van Ons Bloemendaal iemand die een aantal administratieve werkzaamheden op zich wil nemen. Gegadigden wordt gevraagd contact op te nemen met Joan Patijn, 023-5270190. 4 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 3, herfst 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 6