Lekker eten in de huiskamer van De Kidshen Het Pttnnenkoekenhuisje in het Bloemendaalse Bos, gebouwd tussen 1745-1753 (foto rond 1900) In het midden van de 18 de eeuw werd dat als tuinmanswo ning annex theekoepel voor het voormalige Saxenburg gebouwd. Yóór 1900 was de Koepellaan nog een onverhar de zandweg in de richting van de theekoepel; op de foto zijn de smalle karrensporen nog te zien. In die tijd kon je bij juffrouw Kalkman pannenkoeken en sla eten. Schommelen en ezeltje rijden konden de kinderen de hele dag, om pas in het donker per wagen, verlicht met lampions weer naar huis te gaan. In 1925 werd Thijsse's Hof aangelegd. Omstreeks 1948 had het Pannenkoekenhuisje zelfs een heuse klok op het dak en stond er een kraampje naast de koepel. Begin jaren tachtig kwam de Bloemendaalse scholiere Cootje Schipper dagelijks langs het Pannenkoekenhuisje. Dus ook langs dat oude loketje met z'n verleidelijke snoep goed. Ze verliet het ouderlijk huis om in Amsterdam te stu deren en te wonen. Toch bleef de omgeving uit haar jeugd trekken en toen zich de gelegenheid voordeed het Pannenkoekenhuisje te huren, aarzelde de inmiddels afge studeerde Cootje geen moment. Koken, klussen en kinder partijen organiseren, deed ze veel liever dan werken als sociologe. Zo'n anderhalf jaar geleden, april 2005, begon Cootje Schipper met de verbouwing van 't Pannenkoekenhuisje. Het moest een echt restaurantje met ruimte voor kinderen worden: De Kidshen. Daarvoor is het huisje op enkele Cootje Schipper Door Christine van Meer Het Bloemendaalse Bos was en is een heerlijk oord voor fietsers en wandelaars. De kinderen kunnen de hertjes voe ren en in het bos raggen. De ouderen maken hun dagelijkse wandeling tussen de hoge bomen, de hondjes worden uitgelaten. Het aangrenzende Thijsse's Hof is een lust voor de plantenliefhebber. En je kunt even uitrusten in het eeuwenoude, monu mentale pandje aan de Mollaan, beter bekend als het Pannenkoeken- Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 3,herfst 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 8