Vaak blijkt ook dat veel mensen wel zijn geïnteresseerd in moestuinieren en voedsel uit eigen tuin maar terug deinzen voor de verantwoordelijkheid voor een tuin van 250 vierkante meter, de doorsnee maat van een tuin op Buytentwist. Veel mensen ook, vinden het enig om met hun (klein) kinderen aardbeien te plukken of sperziebonen of te zien hoe een pompoen groeit of een worteltje. Samen een tuin Al brainstormend ont stond de gedachte dat het Landje van De Boer zich prima zou kunnen lenen voor zo'n 'volks tuin nieuwe stijl' waar bij niet iedereen zijn eigen vierkante meters wiedt maar meedeelt in een soort 'deeltijdtuin' waarbij iedereen invoegt in een masterplan en tuinieren en oogsten mee kan beleven op een schaal die ieder voor zich nooit zou kunnen bewerkstelligen. Op het Landje van De Boer zouden namelijk naast elkaar zo wel een bloementuin, een groententuin, een kruidentuin en een boomgaard met groot en klein fruit gerealiseerd kunnen worden. Eén, twee of drie van de oorspronkelijke kassen zouden kunnen worden hersteld. De schuur kan dienen als plaats om te schuilen, te koken, of les te geven. Het Landje van De Boer zou een uitkomst kunnen zijn voor oudere mensen die door verhuizing naar een bejaardenwoning hun tuin moeten missen. Zo zouden ze hun 'groene vingers' kunnen blijven gebruiken. Gemeentelijk eigen dom Het goede nieuws is dat het Landje van De Boer op het gemeente lijk bestemmingsplan is aangemerkt als 'volks tuingrond' Momenteel zijn gesprekken gaande met de gemeente over de mogelijkheid om het Landje van De Boer, dat de gebroeders De Boer altijd van de gemeente hebben gepacht, te verwerven of te huren, inclusief de schuur, met het boven omschreven doel. Optimisme Als deze horde is genomen, zijn er nog een heleboel andere hindernissen te overwinnen, problemen op te lossen en werkzaamheden te verrichten. Gelukkig treffen we, zo ook bij Stichting Ons Bloemendaal, elke keer mensen die ons idee steunen, mee willen helpen en ons met raad en daad bijstaan. Zolang het tegendeel niet is gebleken, houden we het voor mogelijk dat op het Landje van De Boer een plek ontstaat met zinnenprikkelen de borders, met een theetuin waar je de blaadjes voor je kruiden thee (munt, salie, verveine, sereh, citroenmelisse) rondom kunt plukken, waar bewoners van bijvoorbeeld Oldenhove naar toe kunnen om aan opgehoogde bedden zaaigoed te ver spenen, of met hun kleinkinderen bij kunnen houden hoe groot de pompoenen zijn geworden, waar de schuur wordt gerestaureerd door jongeren in leerwerktrajecten, waar gestresste managers tussen het groen kunnen bijkomen, waar schilderclubjes hun ezels opzetten om al dit moois vast te leggen (als er tenminste geen bruidspaar in de weg loopt dat net een trouwreportage maakt)waar schoolkinderen smaaklessen komen volgen, waar kokshulpjes van naburige restaurants knetterverse asperge-erwten, melde, kardoen, pimpernel en cavalo nero komen oogsten, waar kookles sen worden gegeven om van die heerlijke ingrediënten ook heerlijke gerechten, jam, of taarten te maken en waar door het hele seizoen oogstfeesten worden gehouden. Wie gaat ons helpen? Het zal duidelijk zijn dat we op vele terreinen hulp kunnen gebruiken om Landje van De Boer in zijn nieuwe gestalte te realiseren. Denkkracht, daadkracht, draagvlakvergroting, deskundigheid (van dakdekken tot fondsenwerven, van tegels leggen tot webdesign)we zien er reikhalzend naar uit. Ook noteren we graag de namen van iedereen die te zijner tijd lid, vriend of beschermengel wil worden. Wij geloven in deze droom en houden het voor mogelijk dat de puzzelstukjes in elkaar zullen vallen en dat het Landje van De Boer een van de 'smakelijkste' stukjes van Bloemendaal gaat worden! Elbrich Fennema is voorzitster amateurtuinbouwvereni- ging Buytentwist te Bloemendaal. U kunt haar schrijven en bellen via de redactie, maar ook rechtstreeks mailen: elbrich@mij nproeftuinnl Foto's: Elbrich Fennema Asperge-erwt in bloei Courgetteplant, 18 juli 2006 Pimpernel, 31 juli 2006 Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 3, herfst 2007 19

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 19