Inhoud Van de redactie Pag. 3 Inhoud Van de redactie Pag. 4 Moderne Monumenten, Rosemarij Schotte en Peter de Natris Pag. 7 Open Monumentendagen op 8 en 9 september Pag. 9 Kennemer Lyceum, Guido van Rijn Pag. 10 DeTiltenberg, Ben Hartmann Pag. 11 De Adventskerk in Aerdenhout, Rosemarij Schotte en Peter de Natris Pag. 14 Bewust Bloemendaler, gesprek met voorzitter Daan van de Vijver, Peter de Natris en Christine van Meer Pag. 16 Buyten Twisk Tuinbedrijf L. De Boer op Buytentwist, Wim Post Pag. 18 De toekomst van het Landje van De Boer, Elbrich Fennema Pag. 20 Bloemendaalse gele kool, Han de Kroon Pag. 21 Aarde en hemel, Wietske van der Wielen Pag. 22 De prentbriefkaart, HenkWieringa Pag. 24 Tiny Kaiser, een bevlogen concertpianiste, Nico Bersee Pag. 26 De Boekhorst, Jet van Voorst Vader-Duyckinck Sander Pag. 36 Jamboree in Vogelenzang 1937, Ina Mostert-Stam Pag. 37 Oproep-reactie-mededelingen Pag. 39 Colofon Traditiegetrouw staat het herfstnummer van Ons Bloemendaal in het teken van de Open Monumentendagen op 8 en 9 september. Dit jaar staat de periode 1910-1965 centraal, waartoe een aantal belangrijke 'scholen' zoals de Amsterdamse School, het Nieuwe Bouwen, de Delftse School en de wederopbouwarchitectuur behoren. De geliefde en verguisde Adventskerk in Aerdenhout van architect Sijmons is één van de belangrijke voorbeelden van de wederopbouw. Ons Bloemendaal heeft in Daan van de Vijver een nieuwe voorzitter gevonden en de redactie sprak met hem. Hoe ziet onze voorzitter de toekomst van Bloemendaal binnen de Randstad? In vervolg op de boeiende tentoonstelling 100 jaar villawijk Duin en Daal afgelopen zomer, besteden wij aandacht aan het fenomeen prentbriefkaart. Eén van de karakteristieke villa's in Duin en Daal is De Boekhorst. Deze villa werd bijna 60 jaar lang bewoond door Jet van Voorst Vader-Duyckinck Sander, die het wel en wee van huis en haard van dit familiehuis heeft vastgelegd. Na een restauratie wordt het huis nu, zoals het oorspronkelijk bedoeld was, weer bewoond door een gezin. De Jamboree in Vogelenzang was 70 jaar geleden een mega-event met 600.000 bezoekers dat plaats kon vinden dankzij de goede zorgen van onder andere stationschefVan Emmerik. De beroemde Aerdenhoutse pianiste Tiny Kaiser is geportretteerd door Nico Bersee. De Gemeente Bloemendaal is geweldig groen. Er zijn echter stukjes waar men nog groenere vingers heeft dan elders, namelijk op Buiten Twist. Besteedde Ons Bloemendaal al eerder aandacht aan de historie, nu ligt de nadruk op de toekomst van dit gebied. Caroline Le Poole, Christine van Meer, Peter de Natris en Rosemarij Schotte Met dank aan Hans Scheffer Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 3, herfst 2007 3

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 3