Rectificatie In het voorjaarsnummer van Ons Bloemendaal worden in het Memoriam van Wim van Luijken de bewoners van het Bovenkwartier ten onrechte de bewoners van het Ram- plaankwartier genoemd. De Bovenwegkwartierders zullen hopelijk de excuses van de redactie aanvaarden en bijgaande foto waarderen. Bewoners van het Bovenwegkwartier die de Hermitage op het landgoed Elswout herbouwen. Uiterst rechts vooraan Wim van Luijken Expositie Simon de Heer Vanaf heden tot 1 november is te bezichtigen in het Hol lands Kaasmuseum te Alkmaar de expositie Simon de Heer, Een Beemsterling verbeeldt zijn werk. Waaggebouw, Waagplein 2, 1 811 JP Alkmaar, www. kaas museum.nl Geopend: maandag t/m zaterdag 10.00 - 1 6.00 uur Joan Patijn ontvangt de Kleine Ereprijs Op 19 juni j.l.werd door het bestuur van Stichting Ons Bloe mendaal voor de tweede keer de Kleine Ereprijs uitgereikt. Dit jaar viel de eer te beurt aan Joan Patijn die zichtbaar trots het kunstwerk in ontvangst nam uit handen van voorzitter Van de Vijver. Eerder ontving Michiel Spoor de prijs bij zijn afscheid als voorzitter van onze stichting. De Kleine Ereprijs, een (in zeer beperkte genummerde oplage geproduceerde) aquarel van de hand van de Aerden- houtse kunstenares Yolanthe Zwaak is een natuurgetrouwe weergave van het bedreigde plantje met de tere blauwe bloeiwijze dat tot in de jaren negentig voorkwam op het Aerdenhoutse Kopje, als enige groeiplaats in Nederland. He laas is de habitat van deze floristische bijzonderheid dermate veranderd dat alleen door het herstel van de open duinvege tatie rond het Kopje dit uiterst zeldzame plantje, samen met andere uitstervende soorten (rode lijst) kan terugkeren. Een project waar de KNNV Vereniging voorVeldbiologie Afdeling Haarlem e.o. zich al jaren hard voor maakt. Signalering, behoud en herstel zijn zaken die niet alleen betrekking hebben op kwetsbare natuur. Cultuurhistorisch erfgoed verdient diezelfde aandacht en zorg. Vandaar dat Stichting Ons Bloemendaal jaarlijks de Kleine Ereprijs uitreikt aan een persoon, groep of organisatie die zich op onderscheidende wijze heeft ingezet voor de doel stelling van onze stichting, 'het behoud van het erfgoed van Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 3, herfst 2007 37

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 41