oproe ede tie- historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloem endaal en omgeving'. Een eervolle prijs met een bescheiden naam, omdat wij met elkaar Bloemendaal mooi willen houden. Wie bewerkt de nalatenschap van Henk Schlatmann? Op 23 mei 2007 overleed de heer Henk Schlatmann. Wij denken met sympathie terug aan deze echte Bloemendaler die meerdere malen met Ons Bloemendaal heeft samengewerkt en ons heeft geadviseerd, bijvoorbeeld over de sport in het verleden en de geschiedenis van café Het Hemeltje. Ook werkte Henk samen met Wim Post en Ab Schuurman aan uittreksels uit de gemeenteraadsvergade ringen van het begin van de twintigste eeuw. Zijn aanteke ningen in drie mappen heeft Wim Post onlangs uit handen van de familie Schlatmann mogen ontvangen. Het zou recht doen aan de nagedachtenis van Henk Schlatmanh als er nog eens een overzicht van de raadsvergaderingen zou kunnen verschijnen. Daartoe moeten ze bewerkt worden en op onderwerp gerubriceerd. Wim Post zou graag in contact komen met een computervaardige vrijwilliger die deze taak op zich wil nemen. Bel voor overleg met Wim Post telefoon 023- 5276591. Themadag wooncultuur 13 oktober Noord-Hollands Archief Het Noord-Hollands archief te Haarlem organiseert op zaterdag 13 oktober een themadag over wooncultuur 1600- 2000. Er worden lezingen gehouden door Ileen Montijn (o.a. auteur van het boek Leven op stand)door Wilma Eelman over wonen in een Texelse stolpboerderij 1650-1900 en door Neeltje Kohier over het 1 8de eeuwse poppenhuis in het Frans Halsmuseum. Lezing Wonen in een 1 8de eeuws (poppen)huis Het poppenhuis van het Frans Hals Museum geeft in het klein weer hoe er gewoond en geleefd werd in een huis van een 18 de eeuwse welvarende familie. De inboedel bestaat uit ongeveer 1000 onderdelen: meubels, spiegels, schilderijen, en talloze andere prachtig uitgevoerde stukken huisraad, alles in een schaal van 1:10. Het poppenhuis was niet bedoeld als kinderspeelgoed. Voor de eigenares, de rijke koopmansvrouw Sara Rothé, was het huis een kunstkabinet waarvoor zij zorgvuldig de inboedel verzamelde en door vaklieden liet maken. Neeltje Kohier, kunsthistorisch medewerker van het Frans Hals Museum, houdt een lezing over dit beroemde Haar lemse poppenhuis. Er worden ook excursies gemaakt naar Haarlemse Hofjes, er zijn rondleidingen in het archief en er is een historische markt met informatie. Ook kan men advies inwinnen over het restaureren van schilderijen, prenten en boeken en schil derijen en tekeningen laten taxeren. De toegang is gratis. Plaats: Noord-Hollands archief (Janskerk)Jansstraat 40 2011 RX Haarlem, telefoon 023-5 1 13320 Week van de geschiedenis Van 12 tot en met 21 oktober vindt de vierde Week van de Geschiedenis plaats. Erfgoed Nederland participeert hierin met onder andere de organisatie van de Landelijke Archie vendag, dit jaar op 13 oktober. Het thema van 2007 is Wonen in Nederland. Zie verder www.weekvandegeschiedenis.nl 38 Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 3, herfst 2007

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 42