Kennemer Lyceum kaart vanwege de plaatsing van de fietsen. Men ging toen achterom via de ingang bij het huis van de conciërge aan de Prins Mauritslaan. De zij-ingang aan de andere kant die momenteel wordt gebruikt, bestond toen nog niet. Door Guido van Rijn In het archief bevindt zich een fors aantal luchtfoto's van het Kennemer Lyceum. De hier geplaatste foto is de oudste.Voor mij persoonlijk ook de meest interessante omdat mijn eigen huis er op staat (Prins Mauritslaan 95). Er staan nog maar negen huizen aan de oneven kant van de Prins Mauritslaan (91-103 en 121-125). Aan de even kant is nog geen enkele bebouwing te zien. De eerste woonvergunning van mijn huis dateert van 30 november 1927, dus ik denk dat de foto genomen is in 1928. Ook een gevelsteen in de muur van nr. 91 is gedateerd 1928. Plet Kennemer Lyceum en Stoops Bad dateren beide van 1925. Adriaan Stoop had de Amsterdamse architect Eduard Cuypers (1859-1927) de opdracht gegund. Achter Stoops Bad ziet u de nu verdwenen tennisbanen van Stoops Bad, daarachter lag nog het buitenbad (op de plaats van de huidige sociale woningbouw)maar dat is op deze foto niet te zien. Wel zien we de vier tennis- 't Kopje, waar later de MMS in zou worden gehuisvest, was er ook nog niet. Dat gebouw werd pas in 1935 opgeleverd. Daarom was het sportveld in de jaren twintig ook een stuk groter. Er was ruimte voor twee velden. Rechts spelen twee voetbalelftallen, links ligt een hockeyveld. Tussen de twee velden in ligt een cricket pitch! De wickets waren op het moment van de opname niet geplaatst. Aan het uiteinde van het hockeyveld ligt een verspringbak. Er ligt er ook één achter de toen al gebouwde huizen aan de Prins Mauritslaan en die bevindt zich daar overigens nog steeds. banen van het Kennemer Lyceum, toen nog met gravel en met kleine 'dugouts' en kleedhokjes tussen de banen. Het terrein achter de tennisbanen behoorde ook toe aan het Kennemer. In 1995 verkocht de school deze grond en werd er een aanvang gemaakt met de bouw van het huidige Kennemerpark. Het hoofdgebouw heeft althans van buiten, vrijwel ongewijzigd alle stormen doorstaan. P. Pooters, de con ciërge, staat in de deuropening. De bijzondere bomen die Jac. EThijsse later in de voortuin zou planten, zijn hier nog niet aanwezig. Het was de bedoeling van de architect om de leerlingen door de hoofdingang binnen te laten komen, vandaar de twee open armen die de architectuur kenmerken. Deze ingang bleek al spoedig geen haalbare De Randweg die tegenwoordig het dorp Overveen zo wreed doormidden scheurt, bestond natuurlijk nog niet. Maar ook de Willem de Zwijgerlaan, de Julianaschool (1935) en alle woningen die nu aan de andere kant van de Randweg liggen, waren er nog niet. In plaats daarvan zien we tuinderijen, bollenvelden en bollenschuren. De woningen aan het Adriaan Stoopplein waren al wel gebouwd (1-6). Het transformatorhuisje naast nummer 6 (op de hoek van de Prins Mauritslaan) staat er nog steeds. Ook de Julianalaan bestond al (we zien de oneven nummers 95 -121De breedte van de weg lijkt net genoeg ruimte te bieden aan paard en wagen. In de afgelopen tachtig jaar zijn er heel wat huizen gebouwd in dit gedeelte van Overveen. Deze bouwwoede noch de verschrikkingen van de oorlogsjaren of de hor reur van de randweg hebben kunnen verhinderen dat het Kennemer Lyceum er nog steeds in al zijn glorie staat. Dr. G.P.G.M. van Rijn is archivaris Kennemer Lyceum. Ons Bloemen daal, 3 1S jaargang, nummer 3herfst 2 0 0 7 9

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 9