De vijfde kern Over de fusie met Bloemendaal Door Hans Krol Op advies van het provinciaal bestuur en gelet op de conflicten die zich eind 20ste eeuw binnen het gemeentebestuur van Bennebroek voordeden, bleek een herindeling onvermijdelijk. De gemeenteraad van Bennebroek ging in een soms emotioneel debat op 15 december 2005 akkoord. WD en CDA stemden voor het principe besluit, de PvdA was tegen. Nog twee weken daarvoor had in een raadscommissie de WD aangegeven dat er alles aan gedaan moest worden om Bennebroek als gemeente overeind te houden. WD-fractievoorzitter Dolf Joustra kwam hierop schielijk terug en zei nu: "We zijn tot de conclusie gekomen dat we niet langer zelfstandig kunnen blijven." Besprekingen Een commissie uit de gemeenteraad ging besprekingen aan met delegaties van de gemeentebesturen Heemstede en Bloemendaal. Bennebroek sprak voorkeur uit van een sa mengaan met Bloemendaal én Heemstede. Laatstgenoemde gemeente wees die suggestie, gelet op de ervaringen van enkele jaren eerder, resoluut van de hand. Uiteindelijk kwam men tot de conclusie dat Bloemendaal met zijn vier kernen (Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang) Bennebroek meer zekerheden zou kunnen bieden om als bestaande kern te kunnen blijven funge ren. Zo zal bijvoorbeeld de loketfunctie voor burgerzaken en dergelijke in het gemeentehuis van Bennebroek - ook interessant voor de bewoners van Vogelenzang - in stand blijven. Het bestuur van Heemstede zou daarentegen bij een fusie de gemeente Bennebroek volledig willen laten opgaan in de gemeente Heemstede. Reden voor het gemeentebe stuur van Bennebroek, de gezamenlijke historie en ligging ten opzichte van Heemstede ten spijt, om voor Bloemendaal te kiezen. Op 29 maart 2007 stelden Bloemendaal en Bennebroek een ontwerp vast voor de voorgenomen fusie. Een fusiecommis sie bestaande uit een delegatie van beide gemeenten en met een externe voorzitter, ging aan het werk. Het nieuwe gemeentehuis van Bennebroek werd ontworpen door Maarten vanWensveen. Het werd op 23 juni 1972 geopend. (Archief HVHB) Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 3, herfst 2008 17

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 19