Peter: "De redactie voelde als een warm nest." (foto Peter de Natris) ze plaatsen wel een kanttekening. De buitenwereld is gecom pliceerder geworden. Dus moeten de vacatures kwalitatief goed worden ingevuld, bij voorkeur door wat jongere men sen. Voor Loes de Vita mag het ook wel wat evenwichtiger wat betreft donateursbestand. Niet alleen in leeftijdsopbouw, verjonging is noodzakelijk, maar ook wat betreft spreiding over de kernen. "Reacties krijgen we vooral uit Bloemendaal en Overveen. Aerdenhout scoort mager en dat geldt ook voor Vogelenzang. Maar daar hebben we in ieder geval al jarenlang een goede informatiebron met gedegen historische kennis. Met Bennebroek hebben we al een goede samenwer king opgebouwd. Daar is een oude historische vereniging, samen met Heemstede." Peter vindt het belangrijk om na te gaan hoe het bestuur nog beter kan functioneren. "Ik denk bijvoorbeeld aan specialisten binnen het bestuur voor de be langrijkste taken en een vaste kring van adviseurs die ad hoe kunnen worden ingeschakeld." Niet uitgesloten, dat Loes en Peter voor zo'n nieuwe rol worden gepolst. het Provinciaal Ziekenhuis, de omgeving van de Watertoren - en het beheer van maar liefst 200 rijksmonumenten. Ook wreekt zich, stellen ze, dat een integraal lange termijnplan ontbreekt. Waardoor er veel ad hoe besluiten worden geno men. En die wijken dan soms weer af van bestemmingsplan nen. Transparanter beleid en de nadruk op inhoudelijk over leg zonder meteen de stellingen te betrekken, zijn wenselijk, zo voeren beiden aan. Een goede club Zowel Loes als Peter vertrekken uit het bestuur met enige pijn in het hart. Ze vinden het een 'goede club' die door de beleidsmakers serieus wordt genomen. En professioneler is geworden ondanks dat het allemaal vrijwilligers zijn. Maar Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009 13

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 13