Een nieuw instructielokaal voor Thijsse's Hof Door Hum Koel Het cultuurhistorische belang van Thijsse s Hof is al enige malen in 'Ons Bloemendaal' beschreven: dankzij de hulp van enkele gefortuneerde Bloe- mendaalse vrienden kon de toen al beroemde bioloog en leraar dr.Jac.P.Thijsse in 1925 het twee hectare grote gebiedje met behulp van de bekende landschapsarchitect Leonard Springer inrichten. Het werd één van de eerste heemtuinen van Nederland (het woord heemtuin bestond nog niet: Thijsse noemde het een instructief plantsoen) en sinds die tijd is het voor menig natuurliefhebber het pareltje van Zuid-Kennemerland. Het instructieve karakter is één van de belangrijkste doel stellingen van Thijsse's Hof. Bijna 85 jaar later ontvangen wij ruim 900 schoolkinderen die vier keer (elk seizoen een bezoek) een natuurontdekkingstocht krijgen door de hof. In de winterles staan de vogels centraal: vanuit het instructie lokaal wordt gekeken naar de vogels die op zoek zijn naar een lekkere snack. De voedertafel ligt vol met allerlei lekkere hapjes, voor vogels dan. De kinderen worden geadviseerd om op hun handen te gaan zitten, ze zijn al snel zo enthou siast dat ze gaan wijzen en dan vliegen de vogels weg! Dat instructielokaal is ruim 30 jaar oud. Het is niet geïso leerd en vochtig. Het is eigenlijk te klein voor de grote schoolklassen en hun begeleiders. En Thijsse's Hof wil meer educatie geven: lezingen organiseren, natuurcursussen hou- Impressie nieuwe instructielokaal, tekening van Jeroen de Rond 18 Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 18