Beeld van Jac. P. Thijsse, door Jolanda Prinsen, in Thijsse's Hof (foto Chris Hoefsmit) den, ook voor volwassenen. En dat op een historische locatie met de natuur van Thijsse om de hoek. Wij hebben een plan ontwikkeld voor een groter en moderner gebouw, aange past aan de huidige eisen. Het bouwen en inrichten van een nieuwe instructieve ruimte kost echter veel geld. Geld dat de stichting vanwege de exploitatie van de hof niet aan haar eigen vermogen kan onttrekken. Vandaar dat wij net zoals Jac.EThijsse in 1925, nu wederom een beroep doen op de gefortuneerde inwoners van Bloemendaal en omstreken. De nieuwe lesruimte zal tevens aandacht schenken aan de oprichter vanThijsse's Hof. Op een apart museum zit ons inziens de ereburger van Bloemendaal postuum niet te wachten: een actief gebruikt lokaal past meer bij zijn idee. De gemeente Bloemendaal onderkent het belang van natuur- en milieu-educatie aan schoolkinderen, zij onderkent ook de cultuurhistorische waarde van de heemtuin en zij heeft aangegeven dat elke euro dieThijsse's Hof binnenhaalt, zal worden verdubbeld. Een mooi gebaar en voor de stichting reden om diverse publieksacties te starten. Mogen wij ook op uw hulp rekenen? Met een éénmalige gift op rekeningnummer 500729891 ten name van Penning meester Thijsse's Hof, Santpoort-Zuid, helpt u mee aan een nieuw, waardevol gebouw in Bloemendaal. Op onze website www.thijsseshof.nl kunt u de laatste ontwikkelingen volgen van deze actie. Daar kunt u ook een folder downloaden om uw buren en vrienden ook te attenderen op het belang van Thijsse's Hof. Mag het bestuur vanThijsse's Hof op uw gulle bijdrage rekenen? Mede namens al die schoolkinderen hartelijk dank. Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009 19

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 19