Deze Magnolia soulangeana staat in de voortuin aan de Oosterduinweg op nr. 257. Hij is direct na de bouw van de villa geplant door de man van de huidige bewoonster en is ongeveer 80 jaar oud. De boom heeft een dikte van 25 cm en is ongeveer 5 meter hoog en breed.Alls er geen late nachtvorst optreedt, is hij wonderschoon tijdens de bloei, een van de mooiste exemplaren in de gemeente.(foto John Todirijo) zuiver wit, geurend en bloeien de gehele zomer door. In het algemeen groeit de magnolia op de meeste grondsoorten, liever neutraal tot zurig dan kalkrijk. De Magnolia grandiflora is zeker vanwege zijn groenblijvende bladeren en het gehele jaar welriekende bloemen een verrijking voor de beplanting in tuin en park. Bloemen daal se exem plaren In de gemeente Bloemen- daal treffen we de Aziatische magnolia's veelvuldig aan in particuliere tuinen en zelden in gemeentelijke parken en plantsoenen. In het gemeentelijke Wethou der Laanpark stonden twee prachtige exemplaren van de Magnolia kobus bij het beeld van een liggende vrouw van Charlotte van Pallandt. Deze twee exemplaren zijn door aantasting van de honing- zwam afgestorven. Inmid dels zijn de dode magnolia's vervangen door twee jonge exemplaren. De bomen gaven vanuit de Burgemeester den Texlaan een mooie diepte werking aan het park. Een andere bijzondere magnolia in het Wethouder Laanpark is de Magnolia obovata. Helaas is de boom afgestorven maar deze kwam later met jonge twijgen weer uit de grond. Deze soort heeft de grootste bladeren van de Aziatische soorten. Van de Amerikaanse Mag nolia grandiflora 'Exmouth' is slechts één exemplaar bekend: in Aerdenhout en wel op de hoek van de Leeuweri kenlaan en de Koekoeksweg. De gemeente heeft deze magnolia vijf jaar geleden als experiment aangeplant en deze heeft het wonderwel goed gehouden. Mooie exemplaren van de Magnolia soulangeana staan in particuliere tuinen, bijvoor beeld in de voortuin in Aerdenhout aan de Oosterduinweg 257 en in Bennebroek aan de Rijksweg bij de Bennebroekerlaan. Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009 21

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 21