Van de redactie Na vele jaren van toewijding treden Loes de Vita en Peter de Natris uit het bestuur van Ons Bloemendaal. Hans Scheffer hield een dubbelinterview met deze twee scheidende prominente bestuursleden. Op de jaarvergadering zullen zij het stokje overdragen. Die vindt dit jaar overigens plaats op 6 april in het schoolgebouw van de Hartenlust en u bent hierbij van harte uitgenodigd. De lezing zal dit keer gehouden worden door Wim Vogel, de auteur van de recentelijk verschenen literaire gids Het verrukkelijk gelegen Overveen en Bloemendaal, die de donateurs van Ons Bloemendaal die avond met korting kunnen kopen. Een inleiding op de gids en een voorproefje treft u in dit tijdschrift aan. Er woonden en wonen niet alleen veel schrijvers in de gemeente Bloemendaal, ook spreekt de Bloemendaalse omgeving blijkbaar tot de verbeelding. Arthur Umbgrove situeert zijn roman De hartslag van de aarde in Bloemendaal-dorp. Uit dit boek als smaakmaker een aantal 'Bloemendaalse' pagina's. Peter van der Werff neemt ons mee naar het Caprera van zijn jeugd en vertelt over zijn grootvader en de heer Jurjans en hoe zij aan het jagen waren. Gert Jan van Setten bespreekt in de serie straatnamen ditmaal de oorlogsheldenbuurt in het Boven- wegkwartier. Actuele informatie treft u natuurlijk aan in De BlikOpener maar ook in onze nieuwe rubriek Monumentabel. Florentine van Eeghen en JohnTodirijo bespreken de magnolia, een boom met een stevig silhouet en een optimistisch win- terbeeld. Binnenkort zullen er in vele in bloei staan. Caroline Le Poole, Christine van Meer, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten Met dank aan Cor van Iperen Het schrijversechtpaar Louis Ferron en Lilian Blom in het Westelijk Tuinbouwgebied (part. collectie) Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 4