BlikOpener Door Daan van de Vijver Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Een voorjaarsstart in de gemeentepolitiek met een nieuw college van B W met drie nieuwe wethouders met bestuurservaring in Katwijk (ZH), Bloemendaal en Bergen (NH). De gedeeltelijk vernieuwde gemeenteraad is verantwoordelijk voor een groter groen grondgebied met meer bewoners in de vijf dorpskernen. Wij zullen als Ons Bloemendaal gaan ervaren in hoeverre coalitieakkoord en dagelijkse politiek parallel zullen lopen. In het winternummer 2008 van ons blad infor meerden wij u over de situatie met betrekking tot vijf lopende zaken: te weten Brouwerskolk/ Zandwaaier, woningbouwplannen in noordoost- Vogelenzang, windmolens op de kop van de Zee weg, renovatie van het torentje van de Harten- lustschool en de schuur van Bohema tegenover het Hemeltje. Afgelopen februari hebben wij de gesprekken hierover met de verantwoordelijke wethouder Kokke opgestart. Boerderij Veen en Duin in 2003 verkeren, baart ons zorgen. Wij hebben de eigenaar, de ge meente Bloemendaal, gevraagd op korte termijn voordat het te laat is, met de renovatie van de hooiberg te beginnen. Meer en Berg en Landgoed Belvédère Bij de rechtbank van Haarlem en bij de Raad van State ontmoeten partijen elkaar met wisselend succes. Bij Meer en Berg kunnen wij constateren dat het oorspronkelijk aantal te bouwen woningen van ongeveer 600 is gehalveerd tot 300. Zichtlijnen worden weer in ere hersteld. De karakteristieke schoorsteen mag als monument niet worden gesloopt. Bij het momument Belvédère behoren ons inziens de perso- neelswoningen aan de Bloemendaalseweg 250/250A tot het landgoed en mogen dus ook niet worden gesloopt. U ziet: Stichting Ons Bloemendaal is volop in beweging. Structuurvisie Gemeente Bloemendaal Ons Bloemendaal vindt het een hoge prioriteit voor de nieuwe gemeente Bloemendaal dat zij met voortvarendheid een nieuwe structuurvi sie voor haar grondgebied opstelt. De huidige structuurvisie is bijna twintig jaar oud. In deze twee decennia zijn opvattingen, inzichten en wetten over cultuurbehoud en natuurbehoud enorm veranderd. Met een nieuwe structuurvi sie komt er voor allen in deze gemeente en in onze pro vincie Noord-Holland duidelijkheid hoe het waardevolle grondgebied in en rond Bloemendaal met zijn groene ka rakter wordt behouden. Een nieuw aandachtspunt voor Ons Bloemendaal is het behoud van het landschappelijk karakter van het agrarische gebied tussen Bennebroek, Hillegom en de Westelijke Ringvaart. Kerkplein Bloemendaal Voor dit unieke plekje met grote historische waarde in het hart van Bloemendaal willen wij de status 'beschermd dorpsgezicht' aanvragen. Dit bijzondere kerkplein en de huidige bebouwing mogen niet worden aangetast door grootschalige verbouwingsplannen die het historische aan zicht veranderen. Hooiberg en boerderij Veen en Duin De staat waarin de boerderij en in het bijzonder de hooiberg Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009 5

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 5