Jaarverslag 2008 Door Marion van Bussel Ook in 2008 heeft Ons Bloemendaal zich weer ingezet voor het behoud van het cultureel en natuurlijk erfgoed in onze gemeente. Een gemeente die door de fusie met Bennebroek aanzienlijk is gegroeid. Met de komst van deze vijfde dorps kern beslaat ons werkterrein nu een oppervlakte van meer dan 4.000 ha. Gelukkig heeft Stichting Ons Bloemendaal goede contacten met de Historische Vereniging Heemstede Bennebroek (HVHB) die zich al vele jaren inzet voor het behoud van het eigen karakter van Bennebroek. Wij zullen graag een beroep blijven doen op hun ervaring en expertise. Zij komen soms met verrassende vragen en informatie. Een tweede belangrijk novum was de instelling van een adviescommissie. Ons Bloemendaal houdt zich met zeer veel uiteenlopende zaken bezig die bovendien een steeds grotere mate van expertise vereisen. Het bestuur kan niet op al deze terreinen deskundig zijn en heeft daarom een adviescommis sie ingesteld. Deze commissie bestaat uit acht deskundigen die desgevraagd belangeloos onze stichting zullen adviseren. Hun namen en specialisaties vindt u in het colofon van het tijdschrift. lude uithangbord van de Geleerde Man (paneel uit 1734) sierde de cover van het themanummer over Bennebroek. Nieuw Ook een stichting als Ons Bloemendaal kijkt naar de toe komst. Op 15 juni ging onze website www.onsbloemendaal. nl 'de lucht in'. Een groot compliment aan het adres van redactielid en webmaster Rosemarij Schotte is hier op zijn plaats. Steeds meer mensen weten onze website te vinden. Tijdschrift Ook in 2008 kon de redactie weer vier interessante afleve ringen van het tijdschrift Ons Bloemendaal afleveren. Het voorjaarsnummer -Wegen en Lanen - kwam met de eerste aflevering van een rubriek over Bloemendaalse straatnamen, een welkome aanvulling op het bekende boek van mej. Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 1, voorjaar 2009 7

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 7