Holtrop en Kessler Een tijd na Vissering kwam Marius Holtrop (1902- 1988), eveneens een Bankpresident met Bloemendaal als domicilie. Hij woonde achtereenvolgens op De Moerberg, Hoge Duin en Daalseweg 32, en op Wind- vliet, Zomerzorglaan 2, dat hij in 1962 liet bouwen. Zijn rechterhand op de Bank was de briljante professor Dolph Kessler (1916-2002), onder andere ook mijn leermeester op de Bank en promotor op de universi teit. Zijn ouders waren Dolph Kessler - oprichter van de Hoogovens (en bovendien aanvoerder van het eerste officiële voetbalelftal van Nederland in 1905!) - en Bep Stoop, dochter van 'onze' Adriaan Stoop. Zij lieten hun huis Slingerduin bouwen in de duinen ten zuiden van IJmuiden, nu een natuurmonument van 11 hectare. Hun (schoon)vader was August Kessler, de oprichter van Koninklijke Olie. De nauwe banden met Bloemendaal mogen voorts blijken uit het feit dat hun zoon Dolph (de latere hoogleraar) het Kennemer Lyceum doorliep, waar zijn naam nog altijd op het Jaarbord van 1934 prijkt. Walraven van Hall: Bankier van het verzet, met de grootste bankroof ooit Dat goed geld in oorlogsomstandigheden kwaad geld kan worden maar 'ondergronds' toch weer goed geld blijkt te zijn, bewijst de geschiedenis van 'de grootste bankroof aller Marius Wilhelm Holtrop (1902-1988) tijden in Nederland', waarin Walraven van Hall en ook Cor nells Ritter hoofdrolspelers waren. Wally van Hall werd in 1906 geboren in het Amsterdamse bankiersgezin Van Hall/Boissevain. Het telde maar liefst tien kinderen, onder wie de latere Amsterdamse burgemeester Gijs van Hall. De familie verhuisde begin jaren '20 naar Bentveld. Walraven vervolgde van 1920 tot 1922 zijn oplei-

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 11