Daarmee wordt de aanleg van het tweede duinmeer voor het grootste deel betaald. Ook vindt Van Geluk een financier voor het theehuis/restaurant. Dat wordt den Oranjeboom bier. Uit een financieel stuk van 4 juli 1960 blijkt dat het totale budget voor de aanleg van het tweede meertje en het paviljoen 295.500,- bedroeg. Daarvan werd door Hillen en Roosen 232.750,- ingebracht voor de ontzanding. Den Oranjeboom bier betaalde 55.700,- voor vier pachtjaren. De PEN droeg nog 7.000,- bij voor het transformatiehuisje dat aan de toegangskassa werd gebouwd. Met den Oranjeboom sluit de gemeente Bloemendaal een pachtcontract dat overigens nog steeds van kracht is. De architecten A.P. Smits en J. Lourijsen ontwerpen het paviljoen dat wordt gebouwd door De Kondor uit Amsterdam. De Kondor was in 1948 - in de tijd dat Van Geluk daar directeur was - ook betrokken geweest bij de aanleg van het Open luchttheater. In het huidige tijdsbeeld zou een mogelijke verstrengeling van belangen zeker vragen oproepen. Dat was toen niet het geval. De Bokkedoorns en de familie Beeren Vervolgens zoekt Van Geluk naar een (onder)pachter die in staat is om het nieuwe theehuis/restaurant te exploite ren. Daarvoor heeft Van Geluk zijn oog laten vallen op John Restaurant De Bokkedoorns, 2009 (foto PvdH) Beeren, die samen met zijn vrouw Miep van Schooten het restaurant Van Ouds het Roomhuis in O verveen (nu Tong Ah) tot een succes heeft gemaakt. Het echtpaar Van Geluk dineert vaak in het Roomhuis en heeft groot vertrouwen in het vakmanschap van Beeren en zijn echtgenote. Dat heeft Geluk goed gezien. Beeren werkt de horecavoorziening op tot een culinaire toplocatie met een Michelin-ster als bewijs van de bijzondere kwaliteit. De Bokkedoorns, zoals het restaurant gaat heten, wordt een begrip in dinerend Neder land. De naam Bokkedoorns is overigens door de gemeente gekozen omdat het, volgens rentmeester Vrijland, verwijst naar de historische naam van het gebied. Waarschijnlijk is er een relatie met de duinplant boksdoorns. Eigenlijk was het de wens van mevrouw Van Geluk om het paviljoen de naam Diana, godin van de jacht, te geven. B en W vonden die naam echter te algemeen en gaven de voorkeur aan de Bokkedoorns. De Bokkedoorns, onder leiding van de zoon van John Bee ren, John Beeren jr., kreeg later nóg een Michelin-ster en behoort daarmee tot de absolute top van culinair Nederland en is een sieraad voor de gemeente Bloemendaal. Overigens zijn de Michelin sterren niet alleen de managementver- diensten van vader en zoon Beeren, maar evenzeer van de chef-koks. In 1978 was dat Gerrit Greveling en in 1991 de 30 Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 3, najaar 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 30