kamelen. De ara's vlogen door heel Overveen en de kamelen waren onder meer te zien bij optredens op de Nederlandse televisie. Volgens een anekdotisch verhaal zou Van Geluk ook nog op de watervogels hebben gejaagd nadat die zich aan zienlijk hadden vermenigvuldigd. Gewapend met lieslaarzen en jachtgeweer begafVan Geluk zich in het een meter diepe tweede meertje om de overbodige vogels af te schieten. Die kwamen overigens niet op het menu van de Bokkedoorns maar werden aangeboden aan de leden van het college van Burgemeester en Wethouders. huidige chef-kok Lucas Rive, die voor hun kookkunst werden beloond. Het paviljoen is nog steeds eigendom van de gemeente Bloe- mendaal, dat het vroegere paviljoen - mede met subsidie van de provincie Noord-Holland - op een fraaie wijze heeft aan gepast aan de grandeur van het restaurant. De familie Beeren heeft een aantal malen getracht eigenaar te worden van het paviljoen Bokkedoorns. Dat is steeds misgelopen op de prijs die de gemeente voor het gebouw wilde hebben. Geen openbaar wandelpark Hoewel de motivering voor de zandafgraving, de meertjes en het wandelpark steeds is geweest dat het voor inwoners van de gemeente een aantrekkelijk recreatieobject zou worden, moest er voor de toegang wel betaald worden. Vroeger was het laten betalen voor recreatievoorzieningen een onderdeel van het gemeentelijke beleid van Bloemendaal. Dat verklaart de nog steeds aanwezige kassa voor de verkoop van toe gangskaartjes, nu een merkwaardig overblijfsel uit een lang vervlogen tijd. De kaartverkoper in het Wethouder Van Geluk- De niet meer gebruikte kassa, 2009 (foto PvdH) park was destijds ook parkwachter en verantwoordelijk voor het toezicht op het park. Van Geluk had hiervoor eigenhandig een instructie geschreven. Het faunabeheer van Dries van Geluk De regelzucht van Dries van Geluk ten aanzien van 'zijn' park ging zover dat hij B. en W voorstelde om buitenverlichting aan te brengen en het park te 'stofferen' met tamme water vogels. In het archief zijn brieven te vinden over zes Peking- eenden, vier ganzen en vijf roepertjes, die Van Geluk in 1961 wist te verkrijgen. Interessant is dat de ganzen geleverd wer den door Goof Brandwijk, een bekende verschijning aan de Duinlustweg in Overveen. Goof had een manege en breidde die later uit met tal van exotische dieren, zoals ara's en Geen borstbeeld Van Geluk In een brief van 16 mei 1 960 richt beeldhouwster Nel Bakema zich tot het college van B. en W met het verzoek om een bronzen borstbeeld te mogen maken van Van Geluk voor het wandelpark dat zijn naam draagt. De beeldhouwster had al eens een verzetsmonument gemaakt in Dokkum, waardoor het waarschijnlijk is dat haar verzoek was ingegeven door oud-verzetsmensen.Van Geluk was lid van de Vereniging van Oud-illegale Werkers Bloemendaal en van het toenmalige 4 Mei Comité, dat de jaarlijkse Stille Tocht naar de Eerebegraaf plaats organiseert. Hoe dat ook zijB. en W antwoordden op 22 juni 1960 als volgt: "Hoewel wij uw suggestie, als zoda nig, wel aantrekkelijk vinden, achten wij de tijd nog niet rijp om deze gedachte thans vastere vorm te geven." Als pleister De watervogels van het park in 1982 (foto NHA). Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 3, najaar 20 10 31

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 31