Voormalig woonhuis met rechts de dichtgeschroefde 'zopie', 2009 (foto PvdH) Naschrift Het is 25 januari 2009. Het heeft hard gevroren en de ijslaag op de meertjes ligt er strak bij. Een handvol enthousiaste ouders en kinderen wagen zich op de schaats. Vooraf moeten zij wel een stuk 'klunen' over de uitgegroeide oeverbeplan ting om bij het ijs te komen. Schaatsen op het duinmeer is niet zonder risico want het ijs is niet betrouwbaar. Door de vernatting van het Kraansvlak moet het terrein van de voormalige manege - met dezelfde naam als het restaurant - kunstmatig worden bemalen. Het water wordt afgevoerd naar het duinmeer en dat zorgt voor onbetrouwbaar ijs. In het park staan daarom borden met de tekst 'gevaarlijk ijs, water wordt bemalen'. Je bent dus gewaarschuwd! Ook is de aardigheid van de chocolademelk verdwenen. Vroeger zorgde de gemeente bij schaatsweer voor deze attractie. Het luik van de 'zopie', dat speciaal gebouwd was als onderdeel van het vroegere woonhuis naast het restaurant, is nu dicht geschroefd. Het vormt nu een merkwaardig contrast. De vergane glorie van de ijsbaan naast het prestigieuze toprestaurant. Het wachten is nu op de gemeente Bloemendaal die het duin meer weer de functies van weleer kan teruggeven. Overigens kun je rond het duinmeer heerlijk wandelen in het Van Ge- lukpark, al dan niet met aangelijnde hond. De omliggende duintjes rondom de 'zandkuil' zorgen voor een opmerkelijk luw microklimaat. Voor een drankje, een ijsje of een pata tje kan de wandelaar nu terecht bij de snackwagen aan de andere kant van de Zeeweg. Bronnen: Huib Stam,Theater Caprera, Zestig jaar Openluchttheater Bloe mendaal, 2008. Met dank aan Jan Hardebol die net als Van Geluk aangesloten was bij de Vereniging van Oud illegale Werkers Bloemendaal, en aan de heer mr. J.C.M. van Hooft, afdelingshoofd Gemeentewerken Bloemendaal. Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 3, najaar 20 10 33

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 33