Blikopener In de afgelopen driejaar is het rustig geweest aan het front van de projectontwikkelaars en met de bouwplannen van de gemeente Bloemendaal. Recessie in de bouw betekent een relatief rustige periode voor uw bestuur. Het college van B&W vertelde tijdens de behandeling van de structuurvisie dat in de vijfjarige bestuursperiode geen nieuwe woningen zouden worden gebouwd. De wet houder van de ruimtelijke ordening sprak over Bloemendaal en zijn dorpskernen als een uitgelezen omgeving voor mensen die van rust en van de natuur willen genieten. Edoch, wat is het^eval! De gemeente werkt mee om door een mooihet meest zuidelijke, bos van Bennebroek een verkeersweg aan te leggen. Het is de verbindingsweg tussen de N205 en de N206. Vogelenzang Noord-Oost De Haringbuys Tot slot het Gemeentehuis in O verveen Door Daan van de Vijver Wij hebben kunnen constateren bij de bespreking van het bestemmingsplan van de dorpskern Vogelenzang dat het grootste deel van de bevolking hier fel tegen het bebouwen van dit mooie bollengebied is. Houdt de bollengebieden binnen onze gemeente in stand Bij de eerste hoorzitting van dit groene gebied in Aerdenhout sprak de gemeente over een bebouwing met vier mooi villa's. De opbrengst zou voldoende zijn om de investering van de gemeente in dit terrein financieel te compenseren. Op de meest recente hoorzitting sprak men inmiddels over vijfenvijftig woningen. Haringbuys (foto Frans Wetting) Op kritische wijze volgt het bestuur van Ons Bloemendaal de plannen met betrekking tot het gemeentehuis en de plannen voor het omliggende groene terrein. Op de recente jaarvergadering van onze stichting spraken donateurs hun ernstige verontrusting uit naar aanleiding van enige krantenartikelen over de bouwplannen. U ziet, nu het economisch weer beter gaat in Nederland, is er tegelijkertijd meer aandacht van onze donateurs en bestuur nodig om de ontwikkelingen en termijnen van inspraak en bezwaar te bewaken. Bij de cultuurhistorie van dit gebied liggen ons hart en onze aandacht. 5

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 5