Wonen in Stoop's bad Adriaan Stoop (Dordrecht 1856-Bloemendaal 1935) was een oliebaron en weldoener. In 1880 was hij als Delfts ingenieur naar Java vertrokken. In 188/stichtte hij de Dordtsche Petroleum Maatschappij die in 1911 werd overgenomen door Shell. Nadat hij in 18517 in de villa De Rijp in Bloemendaal was gaan wonen, ontpopte hij zich als filantroop. Vooral opvoeding en gezondheid lagen hem na aan het hart. Hij nam ondermeer het initiatief tot de stichting in 1901 van de Bloemendaalsche School Vereeniging en hij liet in 1921 een bad- en zweminrichting bouwen in Overveen. Het Stoop's Bad, wonen in een gebouw met een geschiedenis De bewoners aan het woord Stoop's Bad werd een begrip, zeker toen in 1935 ook nog een buitenbad werd gerealiseerd. In latere jaren trad echter het verval in, totdat het bad, gelegen aan het Adriaan Stoopplein in Overveen, eind jaren negentig aan een nieuw leven begon en verbouwd werd tot een appartementencomplex. Eerst werden in het voorhuis -de voormalige badinrichting - tien appartementen gebouwd. Daarna kwamen in het achterhuis, waar het zwembad in was gehuisvest, nog eens 28 appartementen. Enkele bewoners vertellen hoe het is om te wonen in deze bad- en zweminrichting. Wie meer over Stoop zelf wil weten, leze de biografie van Jet van Voorst Vader-Duyckink Sander, Leven en laten leven. Een biografie van ir. Adriaan Stoop 1856-1935 (Haarlem 1994). Door Frans en Marjan van der Kroft Ruim vier jaar geleden zijn we komen wonen in het voormalige Stoop's Bad en wel in de gymnastiek- of schermzaal op de eerste verdieping, waar vroeger ook ballet- en boksles werd gegeven. Vierhonderdenvijftig passen verwijderd van ons vorige huis. Een heerlijk huis, maar na 22 jaar waren we toe aan iets anders. En anders is het geworden. 16

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 16