Wonen in een (Rijksmonument, niet zomaar een monument, maar Stoop's Bad. Zwemdiploma als naambordje Interieur van de voormalige gymnastiek- oi verdieping. Bewoners Frans en Marjan van Verbouwing van het zwembad eind jaren negentig. Er werd in de lengte een soort straat aangelegd met aan weerszijde appartementen. KONINKLIJKE j NEDERLANDSE Ondergetekenden verklaren, dat aan de op* de achterzijde gestelde eisen he< ft voldaan. Het examen Is afgenomen In: bij de Haarlemse zwemvereniging DE VVAJER5%ÊNDEN De K.N.Z.B.-official: De Zwemonderwijzerfes): Door Gwen Broekhof Net als zoveel anderen heb ik in Stoop's Bad mijn zwemdiploma gehaald en in de turnzaal kreeg ik balletles. Bovendien werd ik door mijn moeder met mijn jongere broertje weieens naar de Barbier gestuurd. Toen het gebouw in de jaren negentig in verval kwam, is het gebouw door projectontwikkelaars aangekocht. Aanvankelijk was het plan er kantoren en sportfaciliteiten in onder te brengen, maar omwonenden protesteerden en de plannen gingen niet door. Aan de voorkant van het gebouw werden zo'n veertien jaar geleden tien appartementen 'kaal'verkocht. De bewoners hebben er hun eigen invulling aan gegeven, wat resulteerde in totaal verschillende en unieke appartementen. Het oorspronkelijke zwembad is daarna door projectontwikkelaars verbouwd. Daar zijn 28 appartementen gerealiseerd aan weerszijden van een 'straat'met een prachtig, modern trappenhuis en een lift. Op het terrein staan ook nog een machinistenhuis, ontijzeringsgebouw en badmeesterhuis, waarin ook woningen zijn gemaakt. Nooit gedacht dat ik hier ooit zou komen wonen en het voelt goed, misschien ook door de vele herinneringen. Het is vertrouwd en ook de sfeer in en rond het gebouw met een prachtige tuin, is prettig en op ons eigen terras is het goed toeven. Bij de buren willen voorbijgangers nog wel eens een kopje thee bestellen. Boven hun appartement hangt immers het smeedijzeren bord met Theeschenkerij, bij ons hangt het schild van de Barbier en Kapper. Gelukkig komt er nooit iemand met de vraag of hij geknipt of geschoren kan worden. Wel wordt in de zomer vaak het gebouw bekeken door mensen, die hier hebben gezwommen. Sommigen lopen de tuin in en ik word vaak aangesproken over hoe het gebouw er nu uit ziet. Daar moetje wel tegen kunnen. Ik vind het niet erg en het levert vaak leuke verhalen op. Ik beantwoord hun vragen en de mensen vertrekken blij. Kortom ik woon met veel plezier bij de Barbier! Tot slot: Mijn man behaalde in Stoop's Bad ook zijn zwemdiploma Ons naambordje is nu een tegeltje met daarop zijn zwemdiploma! Met speciale dank aan Liesbeth Jimmink voor het fotomateriaal 20

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 20