Oproepreactiemededeiingen De r.k. kerk van Onze Lieve Vrouw Tenhemelopneming bestaat binnenkort 150 jaar. Dit is voor de parochie in Vogelenzang reden voor een feestelijk jubileumjaar met allerlei activiteiten voor jong en oud. Op initiatief van mgr. Borret werden de plannen voor de bouw van de kerk in 1856 gestart door de Leidse architect Th. Molkenboer. De eerste steenlegging door mgr. De Vree was op 2 september 1858. Iets meer dan drie jaar later, op 24 september 1861werd de parochiekerk in Vogelenzang ingewijd door mgr. Wilmer, bisschop van Haarlem. Sindsdien is de neogotische kerk, met zijn 55 meter hoge toren, een vertrouwd herkenningspunt voor het dorp en de wijde omgeving. Precies 150 jaar na de wijdingsdatum start het jubileumjaar op zaterdag 24 september 2011 Er is dan een feestelijke eucharistieviering om 19.00 uur waarin het jaarthema'Bij-één in geloof' centraal staat. Na deze viering is er een feestavond in de parochietuin. Hier kunnen parochianen en genodigden elkaar ontmoeten onder het genot van I koffie, een hapje en een drankje. t Op zondag 25 september is er om 10.30 uur een l gebedsdienst. Vervolgens kunnen mensen, die zich daarvoor hebben opgegeven, aanschuiven bij een gezellige brunch. Op deze dag is de kerk geopend van 11.30 tot 16.00 uur. Er is een tentoonstelling die het bekijken waard is, en iedereen die de omgeving van bovenaf wil bekijken kan die dag de toren beklimmen. Zeker bij helder weer is dit een aanrader! 32

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 32