Religieuze Kring Oscar Mendliklaan 3 Aerdenhout Najaarsprogramma 2011 Project herfotografie Noord-Hollands landschap Frans van Halem uit Oosterhout schrijft het volgende: Al jaren ben ik op zoek naar de functie van Huize Wildhoef te Bloemendaal in de periode 1940-1945. Ik heb al veel gegevens boven water kunnen krijgen maar wat de Duitsers in die oorlogsjaren daar deden, is bij iedereen onbekend. De luchtfoto's zijn uit 1944. Het gebouw rechtsboven heeft mijn bijzondere belangstelling. Waarschijnlijk was het een Kommando Zentrale maar werd in 1845 meteen afgebroken. Wat was de functie van dat gebouw? Verder weet ik ook niet welke legeronderdelen er in Wildhoef zaten. Mocht u een antwoord hebben op deze vraag of anderszins interessante informatie voor Van Halem, naam en adres zijn bekend bij de redactie Op de navolgende woensdagen, steeds om 17.30 uur (de zaal is een half uur eerder open) - 28 september dr. Alexander Rinnooy Kan, voorzitter SER, over de "Moderne Economie" -19 oktober Caroline van Dullemen over"Worldgranny" - 9 november Het doopsgezinde jubileumjaar met lezing door ds. Sybout van der Meer, gevolgd door"Menno", een muzikale toneelvoorstelling van Kees Posthumus. - 30 november dr.mr. Eugénie C. de Bordes over"Dieren in het geding" Entree: Op 28/9,19/10 en 30/11 steeds 6,- euro en op 9/11 10,-euro voor niet-leden. Informatie over en reserveringen voor de bijeenkomst op 9 november via de secretaris: telefoon 8447496 Ook voor aansluitende maaltijden op de overige woensdagen is reservering noodzakelijk. Website: www.religieuzekring.nl Voor dit project zijn wij op zoek naar enthousiaste mensen, die het leuk vinden om aan de hand van een bestaande fotocollectie uit de jaren '70 van Hubert De Boer, te zoeken naar de plekken in het Noord-Hollandse landschap, die toentertijd gefotografeerd zijn en die dan te herfotograferen. Door herfotografie wordt de hoogwaardige collectie De Boer uitgebreid tot een nieuwe collectie Noord-Hollandse landschapsfotografie. Deze zal worden ondergebracht bij een fotomuseum of foto-archief en kan in de toekomst verder worden uitgebreid. Wilt u meer weten over dit project, gaat u dan naar de website: http://www.landschapnoordholland. nl/nieuws/waar-zijn-oude-landschapsfotos-gemaakt Peter Mingaars uit Amsterdam schrijft: Wat een prachtig blad is Ons Bloemendaal geworden. U heeft Indië van verschillende kanten laten zien, zowel vanuit historisch oogpunt als vanuit hedendaagse gevoelens. Opvallend was dat de auteurs op leeftijd zijn: de laatste stuiptrekkingen van het verdwenen Indië. Zonder wrok, afstandelijk en realistisch. Eén reactie wilde ik u niet onthouden: mijn kleinkinderen zeiden als reactie: Opa, wij hebben nog nooit zoveel over je verleden gehoord als we nu gelezen hebben. Hulde dus! 33

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 33