erten Concertprogramma Lustrumfestival de ongedwongen sfeer. Er is een korte pauze waarin meestal cd's van de optredende musici voor een vriendenprijs worden verkocht. Muzenforum was en is een vrijwilligersorganisatie. Door de steun van de gemeente en een aantal sponsors blijven de toegangsprijzen relatief laag. Uitgangspunt voor de programmering is musici van hoge kwaliteit solo of in kleine ensembles klassieke en eigentijdse kamermuziek te laten spelen. Daarbij wordt een grote diversiteit aan ensembles geprogrammeerd. Van solo musicus tot ensembles van twaalf musici; zowel instrumenteel als vocaal. Muzenforum richt zich ook op het engageren van jonge veelbelovende musici die aan het begin van hun carrière staan. Bij dit nummer van Ons Bloemendaal wordt de seizoensfolder van Muzenforum meegestuurd. Het zwaartepunt van de programmering ligt op het weekeinde van 27-28-29 januari 2012, met op zondag het lustrumconcert met de beroemde violiste Simone Lamsma. Op de twee andere dagen organiseert Muzenforum heel uitzonderlijk concerten voor de jeugd. Op vrijdagavond is er een interactief concert met het thema vocaal onder leiding van componist Merlijn Twaalfhoven. Jonge zangers in de leeftijd van 12-18 jaar, geworven op Bloemendaalse scholen en de gemeentelijke muziekschool, treden samen op met professionele zangers, klassiek en pop. Op zaterdagmiddag om 16.00 uur is er voor kinderen van 6-11 jaar een familieconcert met Het Carnaval der Dieren van Camille Saint-Saëns, uitgevoerd door jonge prijswinnaars van het Prinses Christina Concours. Na afloop kunnen de kinderen kennis maken met de uitvoerenden en hun instrumenten. www.muzenforum.nl Ralph van Raat Hexagon Ensemble Amsterdam Sinfonietta Lendvai Strijktrio Rubens Kwartet Vermeer Trio Mariana Izman Christianne Stotijn Simone Lamsma Robert Kulek Joseph Breinl Concerten op zondagochtend in het Gemeentehuis van Bloemendaal www.muzenforum.nl 35

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 35