Blikopener Het voorjaar 2011 is een echt broedseizoengeweest voor eengroot aantal plannen die verstrekkende gevolgen kunnen hebben voor Zuid- Kennemerland. Ons Bloemendaal wil grote vlakken en zichtlijnen behouden en verdedigen want versnipperde natuur is verloren natuur. Verb indings weg Gemeentehuis Haringbuys Postkantoor Door Daan van de Vijver Voormalig postkantoor, Bloemendaal Het betreft in dit geval een verbindingsweg (4- of 2-baans) tussen de N206 bij de Zilk en de N205, die in de Haarlemmermeer parallel loopt aan de Westelijke Ringvaart (de Drie merenweg). Het fraaie bospark van het psychiatrisch centrum De Geestgronden in Bennebroek en het waardevolle binnenduingebied ten westen van Vogelenzang, mogen door deze verbindingsweg niet worden versnipperd. Op Zuid-Hollands gebied tussen de kalkzandsteenfabriek ten zuiden van Hillegom en de Zilk moet ons inziens de'kortste'weg worden aangelegd, zodat er een rechte verbindingsweg komt in de oost- westrichting tussen Burgerveen en de N206 bij de Zilk. De Zwarte weg en de Meerweg in Bennebroek mogen door sluipverkeer absoluut niet dichtslibben. Ook moet koste wat kost worden voorkomen dat door de aanleg van de nieuwe wegverbinding onherstelbare schade aan het culturele en landschappelijke erfgoed wordt toegebracht. Een zaak die ons ook bezighoudt, is de verbouwing van het gemeentehuis. Hoe bescheiden kan en moet het ruimtelijk beslag zijn? Het huidige karakteristieke gemeentehuis mag qua aangezicht niet worden misvormd. De emoties lopen soms hoog op over de Haringbuys. Onze insteek is zo min mogelijk kavels uitgeven zodat er nog ruimte blijft voor een park voor het Spiegelenburgerlaankwartier. Groen is leven. In het dorp Bloemendaal hopen wij dat de voorgevel van het fraaie postkantoor niet wordt aangetast door de interne verbouwing van dit leuke pand in de winkelstraat van Bloemendaal: "Let op Uw Saeck". Permanente aandacht blijft nodig om het unieke karakter van het fraaie Kennemerland te behouden. Overtuig uw vrienden om donateur van Ons Bloemendaal te worden. 5

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 5