Verbouwing gemeentehuis Door Wim Alferink De mogelijke verbouwing van het gemeentehuis aan de Bloemendaalseweg in Overveen houdt de gemoederen in de gemeente danig bezig. B&W hebben plannen gemaakt voor een verbouwing en de gemeenteraad volgt, hoewel af en toe onder protest en schoorvoetend. De belangrijkste beweegredenen voor de verbouwing zijn het centraliseren van de gemeentelijke diensten met de verwachting dat dit efficiënter werkt en het kunnen herbergen van een groter ambtenarenapparaat om de door de rijksoverheid overgehevelde taken te kunnen uitvoeren. Daarnaast is ook de verouderde staat van het gebouw een belangrijke reden; het gebouw is toe aan renovatie. Ondertussen is gekozen voor Next Architects Rudy Uytenhaak Architectenbureau om een en ander verder uit te werken. Via de website van de gemeente is de visie van het bureau te bekijken. De geschatte kosten bedragen ca. 9 miljoen euro en B&W verwachten 4 miljoen euro te krijgen uit de verkoop van de bestaande locaties Bennebroeken Brouwerskolk. Het gemeentehuis is noch een rijks-, noch een proviciaal, noch een gemeentelijk monument. Maar het gebouw is wel een karakteristiek beeld in onze gemeente en zo ervaren de burgers dat ook. In dat kader lijkt het logisch om er zo min mogelijk aan te veranderen. Bovendien kan men zich afvragen of in deze tijd van bezuinigingen 5 miljoen moet worden uitgegeven, waarbij de kans dat dit meer wordt reëel is. Zo is bijvoorbeeld de geschatte opbrengst van 4 miljoen euro voor de af te stoten gebouwen zeer discutabel. De burgers ervaren het huidige gemeentehuis over het algemeen als zeer toegankelijk en plezierig en hebben weinig behoefte aan grote veranderingen. Om geen onherstelbare schade toe te brengen aan het karakter van het gemeentehuis en aan de manier van omgaan met de burgers, is het verstandiger de uitgangspunten nog eens te heroverwegen. Onze stichting wil daar, waar mogelijk, graag een bijdrage aan leveren. 6

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 6