Mannen die brood zien in monumenten Het zal niemand ontgaan zijn. De trend om ons [industrieel] erfgoed te restaureren en een herbestemming te geven, gaat onverminderd door. Wie van de Haarlemmerpoort in Amsterdam naar de Amsterdamse Poort in Haarlem rijdtkomt hiervan twee spectaculaire voorbeelden tegen. Luigi Prins [Cobraspen) en Paul Schaapman (gemeente) geven hun visie Door Hans Scheffer Eerst aan de rechterkant het terrein van de Westergasfabriek dat geheel getransformeerd is en later bij Halfweg aan de linkerkant het voormalig CSM-terrein. Luigi Prins, topman van zijn eigen bedrijf Cobraspen, zag wel brood in het 110.000 vierkante meter grote terrein van de voormalige suikerfabriek en gaf het de eigentijdse benaming van Sugar City. De imposante silo's, voorzien van een verantwoorde en bekroonde facelift, bepalen nu al dag en nacht het beeld van een megacomplex-in-wording met kantoren en alles watje kunt verzinnen op het gebied van vrijetijdsbesteding. Wat dit laatste betreft gaat het om horeca, een casino, een hotel en een outlet-center. En niet onbelangrijk: in 2012 zal er tevens een NS-station komen. Ook in onze directe omgeving heeft Cobraspen veel ontwikkeld en steeds op basis van een bestaand gebouw, veelal uit de 19de eeuw. Selfmade man Prins lichtte eerder zijn visie op dit marktsegment toe in de uitgave Vastgoed. "Bij het ontwikkelen van een gebied werken wij doorgaans vanuit een beeldbepalend gebouw en wij creëren er dan iets om heen dat het gehele gebied sterker maakt. De belangstelling van de consument voor wonen en werken in bestaande 8

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 8