www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 een sabel en een gummistok. Den Tex liet een zwaarder kaliber pistolen aanschaffen en hij achtte het nut van de sabel twijfelachtig, omdat dit wapen in Bloemendaal niet meer werd gebruikt. Bij rijwielsurveillance werd de sabel aan de fiets bevestigd en vervolgens vaak vergeten. Het kwam meer dan eens voor dat een agent in zijn vrije tijd in Haarlem fietste en ontdekte dat de sabel nog op zijn fiets zat. Een van de motoren met zijspan liet Den Tex vervangen door personenauto, wat vooral gemakkelijk was voor vervoer van arrestanten, en in 1938 zorgde hij er voor dat de politie kon beschikken over radio zend- en ontvangsttoestellen. Politieke onrust In 1918 en volgende jaren was het politiek onrustig in Nederland. Anarchisten, anti-militaristen en pacifisten roerden zich en van de politie werd extra waakzaamheid vereist. Gevreesd werd voor verstoringen bij het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina, maar in Bloemendaal verliep de viering in 1923 zonder problemen. Tijdens de economische crisis van de jaren dertig werd de politie geconfronteerd met mensen die ten gevolge van werkloosheid en armoede aan het zwerven gingen en zich soms schuldig maakten aan kleine diefstallen of die door bedelen aan de kost probeerden te komen. Vanaf 1935 kreeg de politie te maken met NSB'ers die reclamebiljetten op ongeoorloofde plaatsen aanplakten en reclameborden van andere partijen verwijderden. Nieuw politiebureau van H.W. van Kempen In 1937 kreeg de politie de beschikking over een nieuw, modern politiebureau op de hoek van de Bloemendaalseweg-Tetterodeweg, gebouwd door architect H.W. van Kempen (zie het vorige nummer van Ons Bloemendaal). Het was ook het jaar van de Wereld Jamboree in Vogelenzang, wat vooral voor de verkeerspolitie veel werk opleverde. In 1990 verhuisde het bureau naar de Dompvloedlaan. Basisteam In 2013 zijn de sabels, nachtwakers en rijwielbrancard definitief verdwenen. In het fraaie politiebureau van Van Kempen is nu een vestiging van Albert Heijn. Wie de politie wil spreken kan zich op maandagmorgen en woensdag- en vrijdagmiddag vervoegen bij het basisteam op de Bloemendaalseweg 245 in Overveen. Wel eerst op de website kijken of de post echt geopend is, want'in verband met onvoorziene politieomstandigheden kan het voorkomen dat het spreekuur op de politiepost is komen te vervallen', zo staat op de deur.^^ Op last van burgemeester jhr. mr. C.J.A. Den Tex namen de Bloemendaalse politiemannen boksles

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 22