www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 29 Ook op sportief vlak blonk zij uit. Zij hockeyde bij BMHC, de dames hockeyclub die later op is gegaan in Hockeyclub'Bloemendaal'en speelde zelfs voor het Nederlands elftal. Detectives Na haar pensionering verenigde Margreet Wijnstroom haar liefde voor boeken, het bibliotheekwezen en sport in een nieuwe hobby: detectives schrijven. Hoewel zij in 1943 uit Bloemendaal vertrok, kwam ze er nog zo geregeld dat het voor de hand lag de hoofdrolspeelster uit haar boeken in Bloemendaal te laten wonen, en wel om de hoek van haar ouderlijk huis op het Kinheimplein. Haar eerste boek Steekspel in de Bibliotheekarena (1990), verscheen ter gelegenheid van het afscheid van de toenmalige directeur van de Vereniging van Openbare Bibliotheken. Wijnstroom had de smaak te pakken. In haar volgende boek voerde ze als eerste haar alter-ego Ali van Mourik op, die in alle volgende boeken als een Bloemendaalse Miss Marple de politie assisteert bij het oplossen van moorden in haar gemeente. De Bloemendaalse lezers zullen veel herkennen in de boeken van Wijnstroom. Hoewel zij namen iets wijzigt (dorpscafé Vanouds 't Hemeltje), lijken de misdaden zich om de hoek af te spelen. Veel dood en verderf komt in de romans voor op De Kennemer Golfclub en De Hockeyclub Bloemendaal. Het boek Bevroren in de Eeuw speelt zich af op park Brederode, voordat dit daadwekelijk bestond. Margreet Wijnstroom schrijft nu niet meer, maar volgt nog steeds met plezier het wel en wee van Bloemendaal, een dorp waaruit zij in haar hart nooit is verhuisd. De boeken van Margreet Wijnstroom zijn alleen nog antiquarisch verkrijgbaar. 1990 - Steekspel in de bibliotheekarena Dit boek werd destijds alleen via de bibliotheek verspreid. De hoofdpersoon is Dick Reumer, scheidend voorzitter van de Vereniging van Openbare Bibliotheken. 1995 - Misslag Eerste mysterie van Ali van Mourik. In Misslag wordt een veteraan van de Hockeyclub'Bloemendaal' vermoord aangetroffen op de oefengreen van de Kennemer Golfclub. 1996 - Bloedig perkament In Bloedig perkament begint het mysterie in de Bodleian Library in Oxford, maar komt toch weer uit in Bloemendaal. Bloemendaal is namelijk de gastheer van de Europacup voor landskampioenen, waaraan twee hockeyteams uit Oxford ook deelnemen. Niet alle spelers blijken echter uitsluitend sportieve prestaties na te streven. 1998 - Familiespel Geschreven ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Van Mourik ontrafelt enkele mysteries van - uiteraard - gefingeerde families uit de hockeywereld 2000 - Bevroren in de eeuw In het villadorp Bloemendaal is een hypermodern woonparadijs verrezen op het terrein van het voormalig Provinciaal Ziekenhuis. De bewoners hebben het plan opgevat de twintigste eeuw op onvergetelijke wijze uit te luiden. Dat lukt maar anders dan ze in hun onschuld hadden gehoopt. Want er schuilen duistere figuren onder de crème- de-la-crème van de Bloemendaalse samenleving. 2002 - Moord onder vrienden Met dit speurdersverhaal neemt mr. Margreet Wijnstroom afscheid van haar lezers. De vondst van een vrouwenlichaam in de fontein bij het Hildebrand-monument in de Haarlemmerhout veroorzaakt een misdadige kettingreactie onder gefortuneerde inwoners van Kennemerland. ■„nsUOW" Wr Ww w'rTy

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 29