www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 beleidsmedewerker landschap en cultuurhistorie van Staatsbosbeheer, en Annemiek Roessen, regio directeur West van Staatsbosbeheer, een toespraak. Zij refereerden aan het onderzoek door tuinhistorici, dat als gevolg van deze restauratie op gang is gekomen, naar wat nu precies een Pompejaanse bank is.Voortschrijdend inzicht leert dat de bankop Duinlust eigenlijk niet'Pompejaans'genoemd mag worden. Jammer natuurlijk van die mooie naam, dus voor het gemak blijven we hem nu toch maar zo noemen. Gaat u op een zonnige dag eens kijken en neem dan plaats op'onze'fraaie bank. Wij hebben op een heel plezierige wijze samengewerkt met Staatsbosbeheer en zijn er trots op dat wij met elkaar een mooi cultuurhistorisch object in ere hebben hersteld. Op Duinlust bevinden zich nog andere objecten, die restauratie behoeven. Hopelijk vindt Staatsbosbeheer de middelen om ook deze weer in goede staat te brengen. Open Monumentendagen De Open Monumentendagen hebben dit jaar weer veel belangstellenden getrokken. Er werden rond de 3.500 bezoekers geteld. Uitschieters waren de landgoederen Leyduin en Elswout. Zij hadden speciaal voor de Open Monumentendagen een heel aantrekkelijk programma samengesteld, dat zo'n 2.600 bezoekers trok. De organisatie was dit jaar in handen van de activiteitencommissie van Stichting Ons Bloemendaal bestaande uit Fieke van Hulst, Saskia Verveld, Marion van Bussel en Elsbeth van Olffen. Zij hebben veel werk verzet, want ook alle excursies van het afgelopen jaar zijn door hun georganiseerd. Mocht u nog een leuk idee hebben voor een excursie of lezing, dan kunt u dit altijd aan hen doorgeven: activiteiten@onsbloemendaal.nl Jachthoornblazersgroep 't Panneland uit Vogelenzang fv

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 31