m Klassendag van de Open Monumentendagen www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 pen >0N UA,f Monumentenkijker Sinds enigejaren wordt er aan de Open Monumentendagen ook een klassendag gekoppeld. De vrijdag vóór de Open Monumentendagen stellen deelnemers op afspraak hun deuren open om kinderen in de leeftijd van to tot 12jaar kennis te laten maken met een monument bij hen in de buurt. Marie-Christine Marres Het lesmateriaal Op deze ochtend leren de kinderen na te denken over wat een monument precies is en met andere ogen te kijken naar een plek waar ze misschien heel vaak langs komen. Dit doen zij met behulp van een 'monumentenkijker' met wat vragen en een uitleg over monumenten in het algemeen. Het lesmateriaal, waaronder de monumentenkijker en een handleiding voor de leerkrachten, wordt beschikbaar gesteld door de Stichting Open Monumentendagen. Dit klassenproject heeft als doel kinderen (en hun ouders) bewust te maken van monumenten bij hen in de buurt. Alle kinderen hebben een folder van de stichting meegekregen om hun ouders attent te maken op de Open Monumentendagen en om hen wellicht mee te nemen naar het monument dat ze zelf hebben bezocht. Dit jaar deden 5 scholen mee; uit elke dorpskern één. In Bloemendaal bezocht groep 7 van de Bornwaterschool het landgoed Schapenduinen. Leerling Tibbe Frank doet verslag: Omdat het Open Monumentendag was, gingen we op 13 september met groep 7 van de Bornwaterschool naar het Landhuis Schapenduinen. We gingen met de fiets naar het landgoed daar zetten we onze fietsen bij het begin van de oprijlaan. Daarna liepen we de lange oprit op en toen zagen we een huis dat heel groot was, niet-normaal. We klopten op de deur en er kwam een man die de deur open deed. We gingen naar binnen en keken onze ogen uit. Het was heel oud met nieuw gemixt. We gaven iedereen, ook de eigenaar Jan de Jong, een hand en mochten even rond kijken. Toen gingen we allemaal op de grond zitten en vertelde hij over het huis, dat een monument is, daarna kregen we een rondleiding. Dit weekend is het Open Monumentendag Tijdens de Open Monumentendag kun je nog meer bijzondere monumenten bezoeken. Monumenten die mee doen oc.. de Open Monumentendag herken je oon iNUMENTENDAG Aigemene #c, ik ben guido de gids. Ik ben een Monumensje.

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 32