www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 33 De Bornwaterschool bezoekt Schapenduinen En toenmochten we in zijn buitenzwembad zwemmen. Daar was een speciale constructie, waardoor het water lekker warm is. Ik vond het heel leuk! Een wat heel bijzonder was dat hij als kind zei dat hij hier wou wonen en nu woont hij er. Dankjewel voor het leuke uitje! Julia naschool bezoekt de Joodse begraafplaats De leerlingen van de Julianaschool in Overveen brachten een bezoek aan de Joodse Begraafplaats. Op verzoek van de school hebben zowel de groepen 7 als de groepen 8 de begraafplaats bezocht. Dit betekende dat Joan Patijn zowel donderdag als vrijdag twee klassen heeft rondgeleid, waar we haar zeer dankbaar voor zijn. Joan begon met het uitdelen van keppeltjes voor de jongens, wat uiteraard enige opwinding veroorzaakte. Daarna mochten de kinderen, na een korte introductie van Joan, zelf rondlopen over de begraafplaats en de vragen op hun monumentenkijker beantwoorden. Joan was beschikbaar om antwoord te geven op alle vragen van de kinderen. De groepen 7 en 8 van de Paradijsvogel uit Vogelenzang en groep 8 van de Sparrenbosschool uit Bennebroek hebben een bezoek gebracht aan het Hofje van Verschuer Brandts, gelegen naast de Linneaushof in Bennebroek. De kinderen mochten de regentenkamer bekijken, alsmede de voorraadkelder en een blik werpen op de gang waar de bejaardenwoningen op uitkomen. De rondleidster, Hanneke Piek, heeft de kinderen vervolgens verteld over de ontstaansgeschiedenis van het hof. Groep 7 van de Sparrenbosschool bracht een bezoek aan het landgoed Leyduin. Zij kregen een rondleiding langs de objecten die met Macht en Pracht te maken hadden, zoals de villa, het juffershuis en de Belvedere. Al met al kijken we terug op een geslaagde dag. De gemeente telt 17 basisscholen en het streven is om alle scholen om de beurt aan dit project te laten deelnemen. Volgend jaar hopen we derhalve weer een aantal andere scholen langs monumenten in onze gemeente rond te leiden. In Aerdenhout bezochten leerlingen van de Vondelschool de Antonius van Paduakerk. Hans Pennings liet de kinderen eerst plaatsnemen De Vondelschool bezoekt de u~ 0n 6n Antonius van Paduakerk om hen het een en ander te vertellen over de kerk en vervolgens hebben de kinderen aan de hand van hun monumentenkijker vastgesteld in hoeverre de kerk een monument is. Aan het eind van het bezoek mocht de klok van de kerk nog even worden geluid. De Sparrenbosschool op bezoek bij Leyduin

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 33