Interview Christine van Meer Van het bestuur gekregen, fantastisch niet? ik ben er erg blij mee." Christine van Meer-Waller bezwijkt bijna als ze de drie kloeke banden met Ons Bloemendaal van acht jaar op tafel legt. Het wa5 niet alleen letterlijk een zware last. Al lijkt voor outsiders de frequentie van één blad per kwartaal wel mee te vallen, als je kwaliteit hoog in het vaandel hebt, gaat daar toch erg veel tijd in zitten. En dat is precies de reden dat ze er nu mee stopt. Metamorfose van het tijdschrift Hans Scheffer Haar baan als docente Frans op het Kennemer Lyceum en de belangstelling voor de ontwikkelingen in het onderwijs gaan nu voor. Bovendien heeft haar toch al grote familie zich uitgebreid met kleinkinderen die ze ook graag veel aandacht geeft. Het stoppen met de redactie van dit blad impliceert ook het verlaten van het bestuur van de stichting. Partir c'est mourir un peu? "Ja, in zekere zin, hoewel dat vertrek maar relatiefis. Ik blijf gewoon wonen waar ik nu woon en houd natuurlijk die gewaardeerde contacten. Vooral vanzelfsprekend met de redactie en in het bijzonder met Roos, Rosemarij Schotte, waarmee ik zo intensief heb samengewerkt. Een behoorlijk leeftijdsverschil, maar juist daardoor vulden we elkaar aan. Zij zat al in het bestuur en wordt nu mijn opvolgster." "Ik heb die verzamelbanden eens doorgenomen, was al tevreden over de metamorfose en ben daarin bevestigd. De vormgeving, het kleurgebruik en de inhoud zijn mijns inziens, en dat hoor ik ook om me heen, meer dan geslaagd. Dan moet ik meteen de naam van vormgeefster Nicole Post noemen, dochter van de Bloemendaalse publicist/historicus Wim Post. Ik vind dat ze een goed evenwicht heeft gevonden tussen een vrij drastische facelift en de cultuurhistorische inhoud; de belangstelling voor het erfgoed heeft ze natuurlijk van huis uit meegekregen. En, in alle bescheidenheid, ik meen dat we erin geslaagd zijn het wankele evenwicht te bewaren tussen het blad als uitgave van het bestuur en de zelfstandige keuzes, laten we zeggen het journalistieke karakter, van de Foto Saskia Koning 16 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2013

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 16