Partir eest mourir un peu? 'Ja, inzekerezinhoewel datvertre k maar relatief is. ikbhjfgewoon wonen waar ik nu woon en houd natuurlijk die gewaardeerde contacten blad een belangrijke factor is, maar datje veel méér moet doen om de binding te vergroten en nieuwe donateurs te werven. Hoe meer donateurs, hoe meer er naar je geluisterd wordt, hoe meer succes, hoe meer donateurs enzovoort. Zo eenvoudig dus. Christine van Meer legt gedreven uit waarom dat niet zo simpel is, maar ook hoe je kunt voortborduren op een bewezen succes. "Nieuwe, jonge, donateurs verwerven is alleen al lastig geworden omdat vestiging in deze gemeente een hoge financiële drempel heeft. De huizenprijzen zijn wel gedaald, maar niet zo sterk als in andere delen van het land en blijven absoluut gezien nog altijd hoog. Jonge gezinnen hebben het financieel lastig en dus kunnen ze ook moeilijk een hypotheek krijgen. Op dit moment zie ik meer in het versterken van de binding met de donateurs. In het lustrumjaar 2012 heeft Elsbeth van Olffen van het bestuur met de evenementencommissie een reeks geslaagde activiteiten georganiseerd. Zoals een rondleiding op Saxenburg, een huiskamerconcert en een bezoek aan Huis te Vogelenzang. Daar zou je mee door moeten gaan, lustrum of geen lustrum. En met aanbiedingen van boeken tegen een voor donateurs gereduceerde prijs." Ze is ervan overtuigd dat je in de educatie niet jong genoeg kan beginnen met het wekken van interesse voor cultuurhistorie. Als docente merkt ze dat de jeugd steeds ontvankelijker wordt voor het streven naar een duurzame maatschappij/Je kunt jongeren beslist begrip bijbrengen voor ons erfgoed. Zo is er op het Kennemer veel belangstelling voor de facultatieve cultuurklas, drie uur per week. Daar vertellen ze dan weer hun ouders over. De secretaris van het bestuur, Marion van Bussel, initieerde het scholenproject naar aanleiding van de Open Monumentendagen. Ook daar is veel belangstelling voor. Kortom ik ben erg optimistisch over de toekomst." 8 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2013

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 18