Literaire wandeling met Wim Vogel Afgelopen jaar konden, wegens overweldigende belangstelling, velen niet deelnemen aan een bezoek aan de tuin van Saxenburg. Wij bieden lezers van Ons Bloemendaal wederom een excursie aan. In de schitterende tuin waan je je in een paradijs. Dat is bijzonder, omdat men menigmaal deze buitenplaats passeert en er geen weet van heeft wat een wonderschone tuin achter het groen verscholen ligt. Joan Patijn zal een inleiding verzorgen over de geschiedenis van de buitenplaats Saxenburg. Vervolgens is er een wandeling door de tuin onder leiding van degene die de supervisie heeft over het onderhoud. De in architectonische stijl uitgevoerde tuin, naar ontwerp van tuinarchitect D.F.Tersteeg, omvat een terrein van ongeveer 8.700 m2 en is omgeven door een gracht. In de tuin zijn de oorspronkelijke symmetrieassen te onderscheiden waardoor de verschillende gedeelten onderling met elkaar worden verbonden. Het huis diende als uitgangspunt voor deze symmetrieassen. Veel van de oorspronkelijke bomen en heesters uit 1920 zijn nog aanwezig, waaronder een zeldzame Mespilus, een Tilia en een Cryptomeria Japonica. Het is een unieke gelegenheid om deze particuliere tuin te bewonderen met na afloop een glaasje. Tijd: dinsdagavond 25 juli 2013,19:30 uur Verzamelen: bij Saxenburg, Mollaan 1 te Bloemendaal (tegenover zij-ingang van Bloemendaalse School Vereniging) Eigen bijdrage: 5 euro. Max. aantal deelnemers: 25 Opgeven, vanaf 8 april, bij Fieke van Hulst activiteiten@onsbloemendaal.nl of 023 5258694. Generaties schrijvers en dichters hebben zich laten inspireren door het gebied tussen Haarlem en de duinen. Een gebied dat om zijn schoonheid en rust bewonderd werd. Wim Vogel schreef aan de hand van hun nagelaten impressies driejaar geleden 'Het verrukkelijk gelegen Overveen en Bloemendaal, literaire wandelingen'. Op 11 mei en 31 augustus neemt hij u mee op zo'n wandeling op zoek naar literaire sporen waarbij zeker ook aandacht besteed zal worden aan Godfried Bomans. Het is dit jaar 100 jaar geleden dat hij werd geboren. We verzamelen bij café De Rusthoek waar we eerst een kopje koffie drinken voor we op pad gaan. De wandeling duurt 1,5 tot 2 uur. Tijd:zaterdagochtend 11 mei en 31 augustus, 11.00 uur Verzamelen bij: café De Rusthoek, Bloemendaalseweg 141, Bloemendaal Eigen bijdrage: 5 euro. Max. aantal deelnemers per datum: 25 Opgeven vanaf 8 april bij Fieke van Hulst activiteiten@onsbloemendaal.nl of 023-5258694 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2013 33

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 33