I Van de redactie Na acht jaar van opgewekte inspanningen heeft Christine van Meer - Waller de redactie en het bestuur van Ons Bloemendaal verlaten. In een interview met Hans Scheffer kijkt ze op deze periode terug. Wij danken haar van harte, en verwelkomen Marie-Christine Marres als nieuwe redactiemedewerker. Een veteraan van onze stichting, Harm Botman, is ons door de dood ontvallen. Joanne Sluijter herdenkt hem, en op de voor- en achterzijde van dit nummer ziet u voorbeelden van zijn fenomenale fotografeerkunst. Het jaar van de historische buitenplaatsen ligt achter ons, en niemand zal durven zeggen dat Ons Bloemendaal daarbij afzijdig is gebleven; druk bezochte excursies en een flink aantal artikelen mogen daarvan getuigen. Als een laatste saluut beschrijft Peter van derWerff de latere lotgevallen van het Huis te Bijweg bij Bennebroek. Verder is dit nummer welgevuld met mengelwerk. Een bijzonder vrouwenpaar, Gezina ven der Molen en Mies Nolte, wordt voor het voetlicht gehaald naar aanleiding van de plaatsing van een gedenksteen op de gevel van hun huis in Aerdenhout, en de vernoeming van twee straten op een steenworp afstand. Een andere fervente anti-fascist, de Franse schrijver André Malraux, heeft in 1930 een lezing gegeven in Bloemendaal, ontdekte Inge de Wilde. Hans van der Made haalde voor Paulanha van den Berg zijn herinneringen op aan de merkwaardige kostschool die ds. Jellema een klein aantal jaren dreef op Schapenduinen. Vergeet U niet de Jaarvergadering met boeiende lezing op 15 april? Het jaarverslag van het bestuur treft u ook in dit nummer aan. Hopelijk tot dan! Paulanha van den Berg, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde redactie@onsbloemendaal.nl Foto Harm Botman, 2009 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 4