In 2012 vierde Ons Bloemendaal haar 35-jarig bestaan. In die 3 jjaar groeide de stichting uit van een kleingroepje bezorgde Bloemendalers tot een breed gesteunde organisatie metzon 1.300 donateurs. Het tijdschrift Ons Bloemendaal ontwikkelde zich in die jaren tot een volwaardig magazine. Het lustrumjaar stond in het teken van de buitenplaatsen waarvan er vier hun deuren voor onze donateurs openden. Verder gaf O115 Bloemendaal een bijzonder boek uit: Het Bloemendaalse Bos door de eeuwen heen, geschreven door Wim Post. Lustrum Tijdschrift Excursies, lezingen en andere activiteiten Marion van Bussel Het Bloemendaalse Bos Het lustrumjaar viel samen met het Jaar van de Buitenplaatsen. Dat was een mooie gelegenheid om een kijkje te nemen op vier Bloemendaalse buitenplaatsen. Wij werden gastvrij ontvangen op Belvedere, het Huis te Vogelenzang, Saxenburg en Schapenduinen. De belangstelling was overweldigend. Dankzij de belangeloze medewerking van de eigenaren van de buitenplaatsen, kwam de opbrengst van deze excursies geheel ten goede aan ons lustrumproject: de restauratie van de zogenaamde Pompejaanse Bankop landgoed Duinlust. Ook het tijdschrift stond dit jaar in het teken van de buitenplaatsen. In elk nummer werd aandacht besteed aan een of meer buitenplaatsen en hadden we dus vier themanummers over dit onderwerp. Verder verscheen een reeks artikelen over de dorpskerk waarin veel nieuwe onderzoeksresultaten werden gepresenteerd. De winterlezing met de intrigerende titel 'Wat had Rembrandtin 1651 te zoeken in Bloemendaal', werd georganiseerd door Achter de Zuilen. Beeldend kunstenaar en Rembrandt-kenner René Klarenbeek hield een fascinerend verhaal dat veel verder ging dan de titel deed vermoeden. 6 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2013 Jaarverslag 2012 door de eeuwen heen

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 6