Afgeronde en lopende projecten Ons Bloemendaal Op 3 april hield Joan Patijn op de jaarvergadering een lezing over de Zochers die als landschapsarchitecten in Haarlem en Bloemendaal veel sporen hebben achter gelaten. De Ereprijs werd bij deze gelegenheid toegekend aan Jet Slagter vanwege haar jarenlange inzet voor de Bloemendaalse monumenten en haar bemoeienis met de restauratie van het Borski-trapje in Overveen. Op het Zomerevenement bij de Zandwaaier, de Jaarmarkt in Bloemendaal en op de Ambachtenmarkt in Overveen was Ons Bloemendaal met een kraampje aanwezig. Het leverde circa 30 nieuwe donateurs op. We begonnen ons lustrumjaar in april met een rondleiding over het terrein van Belvedere. Daaraan voorafgaand hield Gert Jan van Setten bij de koffie, een inleiding in Klein Centraal in Overveen. In juni werden we door de dames Barnaart met koffie en taartjes ontvangen in het Huis te Vogelenzang waarna we buiten werden rondgeleid door Mieke Wilmink.Tot slot kregen alle bezoekers een krop sla mee, vers uit de moestuin. In juli bezochten we na een korte inleiding door Joan Patijn, de monumentale tuin van het huis Saxenburg. Na afloop genoten we in de late zomerzon van een drankje en een hapje. Eind september sloten we ons lustrum op passende wijze af met een concert in de muziekkamer van Schapenduinen. De belangstelling was zo groot dat Jan de Jong nog een tweede concert organiseerde. Meer dan 100 donateurs konden daardoor genieten van de gastvrije ontvangst en van het concert van Opera Trionfo. Wegens het grote succes van de lezingen en excursies heeft Ons Bloemendaal een activiteitencommissie ingesteld. Deze bestaat uit Fieke van Hulst en Saskia Verveld. Zij waren dit jaar al nauw betrokken bij de organisatie van de lustrumactiviteiten. Evenals vorig jaar volgden wij de ontwikkelingen rond de zogenaamde polderweg, de geplande verbinding tussen de N205 en N206. De besluitvorming hierover is nog steeds niet afgerond. Wij publiceerden een stuk waarin wij onze zorgen uitten over de bouwplannen op Elswoutshoek. Op 31 augustus werd in het Pannekoekenhuisje bij Thijsse's Hof het eerste exemplaar van het boek van Wim Post Het Bloemendaalse Bos door de eeuwen heen, door de voorzitter van Ons Bloemendaal, Daan van de Vijver, uitgereikt aan wethouder Annemieke Schep. Het was de eerste uitgave van Ons Bloemendaal in een reeks die - naar wij hopen - nog vele afleveringen zal tellen. Door 160 boeken af te nemen, hielp de gemeente ons deze uitgave te realiseren. Het archief van het Bloemendaalse timmerbedrijf Tit dat jaren geleden in ons bezit was gekomen, hebben wij overgedragen aan het Noord-Hollands Archief waar het voor iedereen toegankelijk is en onder de juiste condities bewaard zal worden. Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal Verdwenen buitenplaatsen www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2013 Buitenplaats Koningshof Koningshof groot maargezelljg - Gezocht: «n nieuwe bestemming tooi Hoojifaebouw Meerenberg Bewonen von Boekenroode - Comelij W.D. Vrijland. chroniqueur van het velleden - Gebroeders lollus. arehiteeten en bouwondernemers in Bloemendaal - Periailde! in Bloemendaal - Vogelenzang en de Wt - Boekje Bloemendaalse Bos. door de eeuwen heen Vogelenzang Wandeling op Huis te Bezoek aan Buitenplaats Belvédère Villa Evkengaerde. een sanatorium in hius en in de tuin Herinneringen aan het jeugdhuis op de Donkcrtlaan Alle Bloemendaalse Monumenten in een boek Bewaart uwen voet... jaarvergadering

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 7