DUIN EN DAAL Hotel Duin en Daal Lijst van hotelgasten uit tgio Hotel In 1^11 gaf hotel Duin en Daal een dikke brochure uit met prijzen (ƒ5,- voor een tweepersoonskamer inclusief electrisch licht'], nadere bijzonderheden van het etablissement de handelswijk van Bloemendaal ligt op 7 minuten afstanden bovendien een lijst van de belangrijkste hotelgasten die in 1910 in het hotel een of meerdere nachten hadden geslapen, alleen of met familie. Italianen, douairières en een vliegenier BLOEMENDAAL. Inge de Wilde De lijst telt 213 namen, onder wie ook ruim twintig gasten uit het buitenland, waarvan twee uit Amerika, drie uit Nederlands-lndië en de heer (en mevrouw?) Philips uit Constantinopel. En niet te vergeten de zeven Napolitaanse gasten met klinkende namen als Antonio Sutaghelio, Capozzi Crescenzo en graaf Salvatore Verosio. Of deze namen helemaal correct zijn vermeld, is onzeker want goed spellen was niet de grootste kwaliteit van hoteldirecteur Jorritsma. Ook in de namen van de Nederlandse gasten komen fouten voor, maar wel is duidelijk dat in 1910 de fine fleur uit Nederland Duin en Daal met een bezoek vereerde. De lijst van adellijke en patriciërfamilies is indrukwekkend. Texeira de Mattos, baron van Heemstra, freule de Bosch Kemper - ongetwijfeld betrof het hier de feministe Jeltje de Bosch Kemper (1836-1916) die zich inzette voor het totstandkomen van een verpleegstersopleiding - de douarières Röell-Bicker en Röeli-Dumonceau en de familie Van Wulfften Palthe. Ik telde voorts twee professoren (de jurist A.C. Visser van IJzendoorn uit Leiden en de hoogleraar Scandinavische talen R.C. Boer uit Amsterdam), maar liefst drie generaals, allen uit Den Haag, en de burgemeester van Amsterdam, jhr. mr. dr. A. Röell (1864-1940), die volgens 10 www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2013 levert onderstaand model Menu tegen flO.per couvert met inbegrip -«»n vermelde wijnen, koffie, likeur, thee met thee banket. Mineraalwater menus en plaatskaarten. N.B. Indien gewenscht kan men ook andere wljnmerken van gelijken prijs uit onze wijnkaart kiezen. Hors d'oeuvre varié. (Moét et Chandon Siltery Superieur). Potage a la Reine Wilhelmina. Saumon Sauce percil. (Haut Sauternes of Muscaat Frontignan). Cöte de Boeuf a la Fermière. (Pommies Agassac Ludon en carafes). Poularde Rótie Compote. (Vllleneuve Chateau de Cantemerle). Homard frais Salade. (Steinwein In Boxbeutel>. Pouding Juliana (Moét et Chandon). Glace a la Nesselrode. Sauce Marasquino. Fruits Friandises. Asperges en branches.

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 10