OproepReactieMededelingen Jaarvergadering en Ereprijs Ingezonden brieven: Tijdens onze jaarvergadering waren er veel geïnteresseerden. De voorjaarslezing door Gert Jan van Setten over de gemeentehuizen werd met belangstelling gevolgd. Ook werden Christine van Meer en Ina Stam in het zonnetje gezet. Van Christine namen wij afscheid na vele jaren inzet voor Ons Bloemendaal. Ina kreeg de Kleine Ereprijs voor haar vele verdiensten. Zij was na de dood van ons bestuurslid Lou van Emmerikjarenlang het contactpunt in Vogelenzang. Wie had dat gedacht van iemand uit Sliedrecht die opgegroeid is in de wereld van Hollands Glorie: het baggerwezen! Een officiële functie heeft ze nooit geambieerd, maar ze werd een wandelend documentatiecentrum. Als contactpersoon voor Ons Bloemendaal heeft ze in Vogelenzang de verkooppunten van ons tijdschrift bevoorraad, en het tijdschrift op alle mogelijke manieren onder de aandacht gebracht. Zij heeft ook meegewerkt aan de Open Monumentendagen en het Klassen project. En Ina heeft veel'oral history'verzameld door veel met Vogelenzangers (vooral dames!) te praten en hun fotoalbums en ansichtkaarten collecties met hen door te nemen. Daarnaast heeft Ina zich met name ingezet voor behoud van de kennis over de vele grens- en stoeppalen in de gemeente Bloemendaal, waarvan in de Waterleidingduinen zoveel interessante zogenaamde'Jachtpalen'te vinden zijn. Zij was een hoeder van de documentatie van dé grote deskundige de heer Gerard de Waard en zij heeft zich ervoor ingezet dat deze documentatie bij het Noord-Hollands Archief bewaard en ontsloten werd en dat de heer De Waard recht gedaan werd voor zijn levenswerk door een koninklijke onderscheiding. Duidelijk is dat zij de Ereprijs meer dan verdiend heeft! Mevrouw M.H. Uytendaal te Haarlem: Met veel plezier heb ikOns Bloemendaal' weer gelezen. Altijd weer heel interessant en herkenbaar. Zo ook het artikel over Schapenduinen. Toch wil ik hier één kleine opmerking maken nl. op blz 29 staat: 'Hans ging volleyballen in 't Krelagehuis, het huidige Patronaat'. Dit is een vergissing: 't huidige Patronaat was de RKJongensschool. Het Krelagehuis stond aan 't begin van de Leidsevaart, waar nu de bezinepomp is. Dit is niet om Mevrouw Van den Berg op haar vingers te tikken, maar gewoon een correctie. www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2013

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 36