Hij was altijd tegen ieder hoogst beleefd en in zaken een zeer oprecht en eerlijk mens' www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2013 19 van het werk, met de opmerking dat mijnheer P het van mijnheer A gewonnen had. Uit het werk van A kon hij geen wijs worden daar geen namen van planten genoemd en getekend waren. Zeer tot tevredenheid van de familie is het werk door mij uitgevoerd en van die tijd af had ik het volle vertrouwen.' Een oprecht en eerlijk mens Op een volgend vel schrijft mijn grootvader:'Dit was aanleiding tot het verzoek dat ik op zekere dag ontving of ik de plaats van zijn rentmeester, voormalig adjudant en opperwachtmeester bij de Rode Huzaren, zou willen innemen daar bedoelde adjudant wel geschikt was als militair doch als rentmeester van zijn bezittingen niet deugde. Er waren met name vele klachten gekomen over het optreden van deze rentmeester. Onder andere een zeer geziene ingezetene was met haar wagentje met smalle wielen, waarin een baby van haar dochter, blijven steken in een laantje van Caprera dat voor publiek is opengesteld. In het mulle zand kon zij niet meer voor- of achteruit. De rentmeester die juist in dat gedeelte bos vertoefde was dus een welkome hulp en de dame vroeg dan ook toen hij naderbij was gekomen vriendelijk om hulp om het wagentje weer op vaste bodem te krijgen. Maar nee hoor, dat pakte slecht uit. Zij kreeg te horen: "Wat doe je hier ook, met een dergelijk vervoermiddel op deze mulle paden? Je maakt ze nog muileren je zorgt maar datje hier gauw vandaan komt." Toen de heer van deze zo behandelde dame thuis kwam kreeg hij het verhaal te horen, waarna hij onmiddellijk generaal Van derWijckte spreken vroeg. Het verdere verloop is mij niet bekend, maar de generaal was er de man niet naar om dit niet geheel tot voldoening van de gedupeerde in orde te maken. Heel veel heb ik van deze buitengewone man geleerd. Hij was altijd tegen ieder hoogst beleefd en in zaken een zeer oprecht en eerlijk mens.' De waardering tussen Van der Wijck en Van der Werff is wederzijds en er ontstaat snel een goede verstandhouding. Zo is het dat Generaal Jonkheer Adolf van der Wijck in 1923 overgaat tot de benoeming van Piet van der Werff als rentmeester voor beheer van het landgoed Caprera en de Adolf van der Wijck tussen de spiegels Het echtpaar Anna Teding van Berkhout en Adolf van der Wijck

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 19