Nogmaals de hotels nmtuMtM www.onsbloemendaal.nl nr. 3 Het meisje tweede van links op deze foto uit 1943 is de jeugdige mevrouw Uytendaal Inge de Wilde In ons artikel over hotels in het vorige nummer van Ons Bloemendaal (nr. 2-2013) stond dat Hotel Welgelegen aan de Bloemendaalseweg destijds was afgebroken en plaats had gemaakt voor Albert Heijn. Mevrouw M.H. Uytendaal uit Haarlem wees ons er op dat dit wel een erg korte weergave van de geschiedenis van het huis was. Huize Welgelegen werd rond 1820 gebouwd door Louis P. Bienfait. Hij was afkomstig uit een hugenotenfamilie en was rijk geworden als eigenaar van een handelsfirma met grote belangen in Suriname. Hij woonde met zijn gezin op de Amsterdamse Keizersgracht, maar 's zomers verbleef de familie in Bloemendaal. Dochter Henriëtte Bienfait (1824-1859) huwde in 1852 in Bloemendaal met dichter-dominee P.A. de Genestet (1829-1861), die geregeld op het huis verbleef. Erg oud zou het jonge paar niet worden; Henriëtte overleed al in 1859 en werd begraven in Overveen en De Genestet volgde haar twee jaar later, slechts 31 jaar oud. Kort daarvoor had hij nog het hartverscheurende gedicht'Liefde'geschreven, gewijd aan zijn overleden vrouw. U treft het gedicht voor in dit nummer van Ons Bloemendaal aan. In 1890 verkocht de familie Bienfait Huize Welgelegen dat verder ging als hotel tot eind 1916, toen het weer werd 'teruggerestaureerd'als woonhuis en in gebruik werd genomen als pastorie. De bij het hotel horende kegelbaan werd getransformeerd tot rk kerk. In 1961 werd het huis afgebroken en kwam er een vestiging van Albert Heijn voor in de plaats. Gastenlijst 1910 Hotel Duin en Daal In het stukje in het vorige nummer over de gastenlijst uit 1910 van het Hotel Duin en Daal stond dat er behalve gasten uit New York, Den Haag, Amsterdam en waar niet al, ook enkele gasten uit'Thomas'waren. Maar waar ligt Thomas? Er bestaat een eilandje in het Caribisch gebied Saint Thomas, maar waarschijnlijker is, zoals Karen Hollander en Gert Jan van Setten suggereerden dat het hier (oud-) leden van de Amsterdamse Katholieke studentenvereniging Sanctus Thomas Aquinas, kortweg Thomas, betreft.

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 31