OproepReactieMededelingen Colofon Schenken of legateren aan Ons Bloemendaal Gerard de Waard 32 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2013 Schenken of legateren aan de Stichting Ons Bloemendaal is een heel bijzondere manier om iets bij te dragen aan het behoud van het culturele en natuurlijke erfgoed in onze mooie gemeente. Vele mooie projecten te verzinnen In de loop der jaren zijn veel historische plaatsen, plekken of bouwwerken verdwenen. Wie herinnert zich nog de beroemde Blauwe Trappen bij de Bergweg in Bloemendaal die voerden naar een mooi uitzichtpunt over de duinen? Over deze trappen heeft ooit koningin Wilhelmina nog gewandeld. Bloemendaal kende vroeger nog meer bijzondere uitzichtpunten, waar vandaan men een schitterend uitzicht had op de uitgestrekte duinen met in de verte de Noordzee of de belvedères met een mooi uitzicht op de verschillende dorpskernen en de stad Haarlem. Verdwenen zijn ze, maar wel weer terug te halen. Wie zou daaraan met een gift of een legaat zijn of haar naam voor eeuwig willen verbinden? Zou het parkachtige karakter in de gehele gemeente Bloemendaal gediend zijn met het plaatsen van een groot aantal teakhouten tuin- of parkbanken op bijzondere plekken in de gemeente? Of zou het terugplaatsen van een muziektent in het Bloemendaalse Bos een mooi project zijn om te realiseren? Ooit stond in het Bloemendaalse Bos zo'n mooie, ouderwetse, ronde, houten muziektent, waar voor de inwoners van Bloemendaal en de talloze alhier verblijvende hotelgasten concerten werden gehouden. Zo is een groot aantal projecten in onze gemeente te verzinnen dat met een schenking of een legaat kan worden gerealiseerd. Dankzij de ANBI-status van de Stichting Ons Bloemendaal kan dit op een belastingvriendelijke manier. Bedenk Stichting Ons Bloemendaal in uw testament met een legaat of steun ons met een extra gift. Graag overleggen wij met u welk project met uw legaat of gift kan worden gerealiseerd. Indien u vragen heeft over schenken of legateren, schroom dan niet om contact op te nemen met de Gerard Kesler, penningmeester van Ons Bloemendaal. penningmeester@onsbloemendaal.nl of telefoon 06 53113360 Stichting Ons Bloemendaal ANBI: Fiscaal nummer 8028.40.383 ABNAMRO rek.nr: NL 77 ABNA 0562320202 ING: NL 25 INGB 004762200 In ons vorige tijdschrift hebben wij per abuis vermeld dat de heer De Waard, die de grenspalen in onze gemeente in kaart heeft gebracht, zou zijn overleden. Gelukkig is de heer De Waard nog in leven. Door zijn hoge leeftijd is hij echter niet meer in staat om jaarlijks een aantal van onze gemeentelijke grenspalen langs te lopen om te zien of deze er nog zijn en in welke staat zij zich bevinden. Vandaar de oproep voor vrijwilligers. Het doel van de stichting is het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal en in de omgeving voor zover deze een directe of indirecte invloed hierop heeft. Zij wil dit doel bereiken door het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis van dit erfgoed. Daan van de Vijver, voorzitter Marion van Bussel, secretaris Gerard Kesler, penningmeester/ ledenadministratie Roel van Aalderen, groen Wim Alferink, bestuurslid Elsbeth van Olffen-van Geest, bestuurslid Rosemarij Schotte, redactie Medewerkers redactie Paulanha van den Berg-Diamant Marie-Christine Marres Gert Jan van Setten Inge de Wilde Ledenadministratie Aanmeldingen, opzeggingen en adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk bij de ledenadministratie: Kennemerweg 20,2061 HS Bloemendaal E-mail: penningmeester@onsbloemendaal.nl Mathilde van der Kleij-Molthof Joan Patijn-Bijl deVroe Wim Post Jet Slagter-Wieringa Erik A. de Jong, landschapshistoricus Wenda Stoffel, landschapsarchitecte Watse Heringa, architect Dr. Dirk Bakkerlaan 65 2061 EV Bloemendaal e-mail: onsbloemendaal@live.nl www.onsbloemendaal.nl Doelstelling Bestuur Adviescommissies Monumenten en Cultuurhistorie Leo Dubbelaar Groen/ Landschap irchitectuur Architectuur Secretariaat tel: 023 526 26 83 Website

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 32