Villa Elshof Mogelijk tracé en de Oosteinderpolder, die nog een structuur heeft die uit de Middeleeuwen stamt. De Ontwerp Notitie geeft aan, dat de hoofddoelstelling van het project de verbetering van de verkeersafwikkeling op de oost- westverbinding tussen de N206 en de A4 is. De nevendoelstelling voor het project is het in samenhang met de verkeersafwikkeling verbeteren van de leefbaarheid en de ruimtelijke kwaliteit in het plangebied. Met het uitvoeren van het project conform de voorkeursvariant wordt naar onze mening onherstelbare schade aan het landschap toegebracht en daarmee aan de cultuurhistorische, natuurlijke en ruimtelijke kwaliteit van het gebied. Bij voorgaande onderzoeken voor de onderhavige verbinding is het alternatief van de verbreding en de doortrekking van de N207 vanaf de A4 tot de N206 afgewezen en dus nu niet meer meegenomen als mogelijke oplossing. Dit alternatief brengt echter niet de bovengenoemde onherstelbare schade aan en zou zeker in de Ontwerp Notitie verder moeten worden onderzocht." Gelukkig hebben nog vele anderen ook hun zienswijze, totaal 281ingediend, onder andere de gemeenteraad van Bloemendaal, de historische Vereniging Heemstede Bennebroeken de Vereniging tot behoud van het landelijk karakter van Vogelenzang. In de vorige uitgave van ons tijdschrift hebben wij in de rubriek Van het bestuur aangegeven dat de Stichting Ons Bloemendaal een zienswijze heeft ingediend bij de gemeente naar aanleiding van het voorontwerp Bestemmingsplan Bloemendaal 2012 1 ste herziening handelende over de nieuwe Villa Elshof in Duin en Daal. De indruk bestond dat het bouwvolume van de nieuwe villa, verdeeld in 5 appartementen, groter en de bouwhoogte hoger zou worden dan de vroegere villa. Bij nadere bestudering van zowel het voorontwerp van het bestemmingsplan als ook het boekje Reconstructie Huize de Elshof 1901 -2011 van SlangenHulsker architecten blijkt dat niet zo te zijn. De hoogte is wel hoger dan binnen het huidige bestemmingsplan past. Als de herziening van het bestemmingsplan wordt goedgekeurd dan zal de gemeente een beeldkwaliteitsplan opstellen. Daarna komt de aanvraag van een omgevingsvergunning aan de orde. Wij zullen de ontwikkelingen met kritische belangstelling blijven volgen. De bovenstaande schets geeft een indruk van het plan voor de Villa Nieuwe Elshof.

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 35