Van de redactie www.onsbloe mendaal.nl nr. 3 najaar 2013 Vlak voor de Open Monumentendagen, een hoogtepunt voor Ons Bloemendaal, is ons bestuurslid Roel van Aalderen plotseling overleden. Een groot verdriet voor allen rondom hem. Roel had veel kennis van het groen in de gemeente en bezat het talent om groenkwesties zeer oplossingsgericht aan te pakken. Wij zullen zijn inbreng zeer missen. In een In Memoriam schetsen het bestuur en de redactie zijn betekenis voor Ons Bloemendaal. Een verslag van de Open Monumentendagen, het klassenproject en de onthulling van de Pompejaanse Bank houdt u van ons tegoed aan het eind van het jaar. Als u dit nummer doorbladert, zal het u opvallen dat wij weer een kleine modernisering in de vormgeving hebben doorgevoerd, voortaan helemaal in kleur! Wij hopen dat het u aanspreekt en wij staan natuurlijk open voor uw op- en aanmerkingen. U kunt nu meteen genieten van de vele mooie kleurentekeningen van architect Henk van Kempen. Dit is de eerste lokale architect waar wij in een nieuwe serie aandacht aan willen schenken. Het dorpshuis en de Albert Heijn in Overveen zijn bekende ontwerpen van hem, maar hij heeft ook andere gebouwen ontworpen. Zijn zoon heeft veel privémateriaal beschikbaar gesteld, waar Wim Post en Gert Jan van Setten dankbaar gebruik van hebben gemaakt. U kunt voorts ondermeer het vervolg lezen van de geschiedenis van Van Ouds het Raadhuis. Piet van der Ham beschrijft hoe van de zestiger jaren tot nu dit Oude Raadhuis vooral wordt bewoond door jongeren; van woongroep tot student. Kortom weer een afwisselend tijdschrift en in december is het tijd voor een themanummer: ditmaal over misdaad in de gemeente. Wij kijken er al naar uit. Paulanha van den Berg-Diamant, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 4