www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2013 9 Ook anderszins was Henk van Kempen een veelzijdige kunstenaar. Behalve ontwerper en tekenaar was hij ook een begaafd musicus. Hij stamde uit een muzikale familie: zijn oom Paul was een bekende dirigent, zijn oom Jacques een nog beroemder tenor. Zelfwas hij een verdienstelijk fluitist en componist, inzonderheid in het 31-toonssysteem van zijn vriend prof. Adriaan Fokker. Zijn pseudoniem Henri Carf staat dan ook voor: Componist, ARchitect, Fluitist. Zijn twee zonen zetten de familietradities voort. Johan werd musicus en Henk architect. Vader Henk was ook actief in het kerkelijk leven, en niet alleen als kerkenbouwer. Hij was jarenlang ouderling van de gereformeerde kerk. Nadagen De oorlog was voor alle architecten een moeilijke tijd. Voor wie geen bunkers wilde bouwen waren er nauwelijks opdrachten. Wel ontwierp Van Kempen nog de villa Oud Woestduin op het gelijknamige landgoed bij Vogelenzang. Formeel ging het om een verbouwing want nieuwbouw was niet toegestaan. Maar na de bevrijding had hij het al gauw weer druk genoeg. Zijn bekendste gebouw in Bloemendaal uit die periode is de gereformeerde kerk aan de Vijverweg: een goed en harmonisch ontwerp dat echter verbleekt bij het kerkontwerp uit 1931, op het hoogtepunt van zijn artistieke bloei. Zijn laatste grote opdracht betrof de langdurige restauratie (1962- 1981van de oude Sint-Bavo in Haarlem, waarmee hij in zekere zin weer terug bij afwas. Lage Duin en Daalseweg 5a en 5b (Huidige foto's: Wim Post)

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 9