Dirk Bakkerlaan nr. 51-53. Nr 51 was het woonhuis van Van Asdonk Kantoor en woning van de Binnenlandsche Exloitatiemaatschappij kort na de bouw in 1924 De parapluconstructie in het pyramidedak 12 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2014 Overveen en in Aerdenhout, waar de Binnenlandsche feitelijk een monopolie had, werd dit beginsel eveneens aangehouden. Dat gold ook voor het Kinheimpark maar dat week in andere opzichten af van de eerdere projecten alhier. Beoogd werd niet zozeer een villapark voor de welgestelden maar een 'middenstandswijk', met als doelgroep het gestaag groeiende aantal stedelingen dat zich geen kapitale villa maar al wel een aardig huis 'buiten' kon veroorloven. Daartoe kocht directeur (sinds 1910) Beccari in 1916 van de erven Ign. Bispinck het resterende gedeelte met nog een strook grond ten zuiden van hun huis Sparrenheuvel en in 1923 nog twee aanpalende kleinere terreinen van de families Van Riessen (eigenaren van Patna) en Rouwens (van Bloemoord), in totaal circa negen hectaren. Daarop moest in de volgende jaren het Kinheimpark gestalte krijgen: een wijk bestaande uit enkele vrijstaande villa's, geschakelde 'heerenhuizen'en nog wat goedkopere'burgerwooningen', prettig gesitueerd aan lommerrijke laantjes, niet voor niets bijna allemaal naar loofbomen vernoemd. Voor forensen was de ligging ideaal: op loopafstand van het station en van de tramlijn naar Haarlem. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. Mulder en Van Asdonk, inmiddels redelijk gearriveerd en in de kracht van hun leven, kregen nu hun

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 12