DeTrambrug in Bennebroek Visie op haar toekomst 26 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2014 Tussen Haarlem en Leiden reed ervan 1881 tot 1949 een tramook wel de Bollentram genoemd. Deze lijn liep van Haarlem langs De GlipBennebroek en Hillegom via Lisse, Sassenheim en Oegstgeest naar Leiden. Echt rendabel is de lijn nooit geweest, behalve gedurende het bollenseizoen. Op een mooie zondag kon het voorkomen dat de locomotieven een sleep van 12 wagons vol dagjesmensen door de Bollenstreek trokken. In 15149 is deze tram opgeheven en werd hij vervangen door de bus. Marie-Christine Marres T Tegenwoordig kan men zich nog met moeite een voorstelling maken van de lijn die over de huidige Binnenweg liep, over de Bennebroekervaart de Bennebroekerdreef inreed richting Hillegom. Een van de weinige overblijfselen van deze lijn is de deels door struiken overwoekerde trambrug aan de Bennebroekerlaan. Het is niet meteen duidelijk dat het om een trambrug gaat. De letters'trambrug'zijn nog nauwelijks te lezen op de houten leuning, de rails zijn verwijderd en het oude stalen brugdek is bedekt met een hardhouten dek. Het pad dat vanaf de Bennebroekerlaan naar de brug loopt is versmald en wordt aan beide zijden geflankeerd door twee half ingegraven 17e eeuwse kanonnen. Waarom deze daar liggen, is niet duidelijk. Wanneer men aan de andere kant de brug weer afloopt, houdt de bestrating plotseling op en kijkt men een weiland in met aan de rechterkant de Nederlands hervormde Kerk en in de verte een tennisvereniging. Hierdoor is het duidelijk dat er iets niet (meer) klopt, dat de brug geworteld is in het verleden en ooit een andere wereld heeft gekend.

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 26