www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2014 27 De Vereniging Oud Heemstede/Bennebroek wil deze brug een nieuwe toekomst geven en een herkenbare verbinding naar het verleden laten vormen. Daarom heeft zij contact gezocht met het museum voor het Openbaar Vervoer en Straatbeeld, Amsterdam (MOVE). Deze museum(koepel) organisatie streeft onder meer naar behoud, beheer en een verantwoorde exploitatie van het rijdend cultureel erfgoed van de regio groot Amsterdam. Ook de voormalige NZH-tramlijnen vallen, vanwege hun toenmalige verbindingen met Amsterdam, binnen het aandachtsveld van MOVE. Voor het ontwikkelen van een plan voor de brug is de hulp ingeroepen van Marieke Greeve, ontwerpster en eindexamenstudente aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. Zij heeft een ontwerp gemaakt waarin een aantal elementen uit het verleden teruggebracht worden naar de brug. Tevens wordt in het plan voorzien in noodzakelijke restauraties om de brug te behouden voor de toekomst. Op de brug is het de bedoeling dat er weer vier rails aangebracht worden op de oude plek, met daaromheen een planken brugdek, dat in hoogte direct aansluit op de bovenkant van de rails. Er wordt een stalen brugleuning geplaatst, waarin het NZH-logo is uitgesneden. Het pad vanaf de Bennebroekerd reef zal dezelfde breedte krijgen als de brug zodat de rails visueel kan doorlopen. Dit geldt ook voor de trap naar het grasveld. Als extra element wordt één van de rails optisch doorgetrokken over de trap zodat gebruikers die met de fiets willen afdalen hun wielen in dit profiel naar beneden kunnen laten sporen. Aan weerszijden van de brug worden twee bovenleidingmasten neergezet zoals die ook door de NZH gebruikt werden, ter vervanging van de vier huidige lantarenpalen. Hiertussen lopen twee kabels met led-verlichting. Aan één van de masten zal een informatiebord bevestigd worden. Tenslotte zullen er twee banken op deze wat hoger gelegen brug geplaatst worden Het herzieningsproject is opgedeeld in twee fasen: de eerste fase, waar de gemeente een bedrag van 35.000 euro voor beschikbaar heeft, is de restauratie van de huidige brug met een aantal extra voorzieningen zodat de brug een meer monumentaal karakter krijgt en het gebruik van de brug in vroegere tijden meer zichtbaar wordt. Voor fase 2, de verdere realisatie van het project, is MOVES nog op zoek naar sponsors. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen via info@move-amsterdam.nlZij krijgen een naamsvermelding op de brug. Huidige situatie Straataanzicht herzieningsplan Zijaanzicht herzieningsplan

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 27